11.12.2019 16:00 10 Kwt/KWP Gdańsk

Akcja smog na drogach. Policjanci walczą z nadmierną emisją spalin

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Policjanci sprawdzą auta pod kątem szkodliwości dla środowiska. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na pojazdy, które emitują nadmierną ilość spalin. Akcja mundurowych rozpocznie się w czwartek 12 grudnia na pomorskich drogach.

Patrole będą miały na swoim wyposażeniu specjalny sprzęt. Celem jest skontrolowane jak największej liczby pojazdów i wyeliminowanie tych, które zagrażają środowisku bądź bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi w sposób szczególny przyjrzą się usterkom, które zagrażają środowisku. Niesprawny układ wydechowy, nadmierna toksyczność spalin oraz usterki, które zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym, mogą spowodować konieczność usunięcia pojazdu z drogi na koszt właściciela, utratę dowodu rejestracyjnego oraz przeprowadzenie dodatkowych badań technicznych – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Kierowcy zostaną także poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Policja przypomina, że w sytuacji, gdy sprawdzany pojazd nie będzie spełniał wymaganych norm ochrony środowiska, kierowcy zostanie zatrzymany dowód rejestracyjny. W przypadku ujawnienia rażących usterek, pojazd zostanie usunięty z drogi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24