06.12.2019 10:07 5 mike/Nadleśnictwo Choczewo

Wybierz, zetnij i kup choinkę wprost od leśników

Fot. Pixabay.com

Nadleśnictwo Choczewo zachęca do samodzielnego – i w pełni legalnego – pozyskania choinek świątecznych prosto z lasu. W Szkółce Dąbrówka będzie można własnoręcznie wyciąć wybrane drzewko. Oprócz tego od 16 grudnia ruszy tradycyjna sprzedaż – w Białogórze, Choczewie i Dąbrówce.

Kupno choinki nie musi przypominać typowych zakupów przedświątecznych. Może być ciekawą przygodą dla całej rodziny. Nie co dzień przecież można samodzielnie wybrać i wyciąć wymarzone drzewko prosto z lasu. Taka okazja nadarzy się w przedświąteczną sobotę 21 grudnia na terenie Szkółki Dąbrówka.

Zapraszamy na ten dzień rodziców, którzy cenią sobie w swych domach naturalne, świeże drzewka, by nabyli je przy udziale swych pociech – zachęcają leśnicy z Choczewa.

Choinki będzie można własnoręcznie wycinać w godzinach 10:00–16:00. Na pewno będzie w czym wybierać, bo szkółka prowadzi dużą plantację, na której można bez trudu znaleźć różnorodne okazy drzewek. Szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer leśniczego szkółkarza: 694 417 646 (p Łukasz Kunz).

Dla osób, które preferują tradycyjne zakupy choinek, przygotowano punkty sprzedaży stacjonarnej, które będą czynne od 16 do 24 grudnia:

– w Leśnictwie Białogóra – ul. Morska 21, Białogóra;

– w Nadleśnictwie Choczewo – ul. Świerkowa 8, Choczewo;

– w Szkółce Dąbrówka – m. Dąbrówka.

Ceny drzewek, które można nabyć wprost od choczewskich leśników, kształtują się w granicach 20–152 złotych, zależnie od wielkości. Szczegóły można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24