21.11.2019 14:00 0 rp/TTM

Rumskie Zagórze ma się zmienić nie do poznania

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Rumi trwa realizacja inwestycji związanych z rewitalizacją. Pierwsze jej efekty można już zobaczyć na własne oczy, a kolejne zostały zaprezentowane mieszkańcom podczas spotkania w Stacji Kultura. Pojawić się ma, widoczna już z Gdyni, wieża widokowa czy górka saneczkowa.

Postępy prac na rumskim Zagórzu widać już gołym okiem. Ma być jeszcze lepiej, a to za sprawą unijnej dotacji, która ma pozwolić na odnowę chociażby Góry Markowca. Jak na razie, można się już cieszyć z pierwszych efektów, czyli nowych elewacji budynków czy też zmodernizowanego mostka na ulicy Sabata.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

To zadanie będą realizowane w ciągu pięciu lat, a więc w latach 2018–2023 – komentuje Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi. – Jak na razie, wszystko prężnie działa, są wykonawcy i sporo planów, a część z nich już została wprowadzona w życie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

To jednak dopiero początek. W Stacji Kultura odbyło się spotkanie, na którym zapoznano mieszkańców z koncepcjami całej wizji rewitalizacji Zagórza. O ile samo osiedle, tak jak to dzisiaj już powoli widać, będzie służyło głównie jego mieszkańcom, o tyle Góra Markowca ma mieć już znaczenie dla całego miasta i jego gości. A to wszystko za sprawą wielu atrakcji, które się na niej znajdą.

To miejsce ma ogromny potencjał kulturowy, który chcemy wykorzystać – zaznacza Izabela Sykta, architekt. – Pojawi się ogromna wieża widokowa, pokazująca piękną panoramę aż po horyzont morza. Będzie wiele innych atrakcji związanych z rekreacją i wypoczynkiem.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Będą więc parki linowe, górki saneczkowe czy zjeżdżalnie terenowe. Co najważniejsze, przedstawiona wizja już teraz przypadła do gustu mieszkańcom.

Często, przechadzając się po Zagórzu, wyobrażałam sobie, jak mogłoby ono wyglądać, gdyby ktoś zadbał o te tereny. Cieszę się, że zostanie zachowany ten dorobek kulturowy – komentuje Anna, mieszkanka Rumi.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24