14.11.2019 09:00 2 Natalia Mamczura

Rusza 'Biznes bez barier', czyli Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Od przyszłego poniedziałku (18 listopada) rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – międzynarodowa akcja zrzeszająca specjalistów przekazujących wiedzę z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, tworzenia start-upów i kreowania własnej marki. Przedsięwzięcie potrwa do 24 listopada. W trakcie tych dni, w całym kraju organizowane będą bezpłatne szkolenia, warsztaty i debaty.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku w 170 krajach. Co roku w listopadzie przedsiębiorstwa, instytucje i osoby, które dysponują wiedzą o biznesie i zarządzaniu, wspólnie organizują różnorodne zajęcia. Ich celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy i motywacji do realizowania nowych inicjatyw. Miliony młodych ludzi z całego świata włączają się do przedsięwzięcia, tworząc międzynarodową społeczność osób aktywnych i pragnących zdobywać doświadczenie zawodowe.

Wkład w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w naszym powiecie będzie mieć Nadmorska Grupa Medialna, która poprowadzi spotkania z młodzieżą. W ich trakcie odbędą się wykłady z autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem i zasad pracy w zespole. Przedstawiciele Nadmorskiej Grupy Medialnej zorganizują konsultacje z pisania CV i listów motywacyjnych oraz będą się dzielić wiedzą o procesie rekrutacji. Uczniowie dowiedzą się między innymi, na co powinni zwrócić uwagę, wchodząc na rynek pracy.

Harmonogram spotkań przedstawicieli Nadmorskiej Grupy Medialnej z uczniami

  • 18 listopada, godz. 8:50–11:25 – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie, ul. Łąkowa 36/38

  • 19 listopada, godz. 9:00–12:00 – Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie, ul. Nanicka 22

  • 20 listopada, godz. 9:00–12:00 – Zespół Szkół Łączności w Gdańsku, ul. Podwale Staromiejskie 51/52

  • 21 listopada godz. 9:30–11:00 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalych nr 2 w Wejherowie, ul. Strzelecka 9

  • 22 listopada, godz. 9:00–13:00 – Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, ul. Kolejowa 7

Dwunasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości rozpocznie się pod hasłem „Biznes bez barier”. Każdy może włączyć się w akcję, organizując spotkanie w wybranym przez siebie miejscu i formie. Rejestracja partnerów i uczestników odbywa się na oficjalnej stronie internetowej i będzie trwać do 18 listopada.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24