01.08.2011 08:02 0

Gdańsk: Lechia przegrywa na początek sezonu

Nie takiej inauguracji życzyli sobie kibice biało-zielonych. Jednobramkowa porażka z Polonią Warszawa otworzyła jesienną rundę rozgrywek Lechii w ekstraklasie.

Sytuacji podbramkowych gdańszczanie mieli wiele. Jednak żadnej nie wykorzystali. Równorzędna walka na boisku utrzymała się do 79 minuty. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Pawła Wszołka, piłkę do siatki skierował Bruno. Minutę później czerwony kartonik ujrzał kapitan Lechii – Łukasz Surma. Biało-zieloni kończyli spotkanie w osłabieniu.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Bruno (79). Czerwona kartka: Surma (Lechia, 80 - za faul). Żółte kartki: Bruno, Sikorski oraz Traore. Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

POLONIA: Przyrowski - Baszczyński (90+2 Tosik), Jodłowiec, Kokoszka, Brzyski - Sultes (76 Wszołek), Trałka, Piątek, Bruno - Jeż, Sikorski (90+2 Cani).

LECHIA: Małkowski - Pietrowski, Vućko, Bąk, Airapetian - Machaj, Surma, Nowak - Lukjanovs (85 Andriuskevicius), Dawidowski (74 Wiśniewski), Traore.