06.11.2019 08:40 0 mike/UM Reda

Pokazali najmłodszym, jak segregować odpady

Fot. Daria Dunajska/UM Reda

Nigdy nie jest zbyt wcześnie, by uczyć się dobrych nawyków. Z takiego założenia wyszli organizatorzy pogadanki edukacyjnej dla uczniów zerówek i klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie. W jej trakcie najmłodsi mogli poznać w teorii i praktyce znaczenie segregacji odpadów.

Spotkanie dla uczniów redzkiej podstawówki przygotowali pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta w Redzie. W jego trakcie można było się dowiedzieć, jak podzielić domowe odpady. Były też zadania konkursowe z nagrodami. Prezentacja multimedialna przypomniała dzieciom, co oznaczają odpowiednie kolory worków i pojemników.

Dzieci bardzo aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach – mówi Grażyna Lemańczyk, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi redzkiego magistratu. – Rozdaliśmy ulotki o zasadach segregacji odpadów, z wyszczególnieniem każdej frakcji, którą zbieramy w naszym mieście – dodaje.

Fot. Daria Dunajska/UM Reda

Fot. Daria Dunajska/UM Reda

Uczniowie odwiedzili też włodarzy miasta, na czele z burmistrzem Krzysztofem Krzemińskim, od którego otrzymali praktyczne prezenty – zawieszki odblaskowe. Mogli też zwiedzić salę ślubów Urzędu Stanu Cywilnego i salę obrad rady miejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24