21.10.2019 12:35 2 Kwt/UM Gdynia

Psy z 'Ciapkowa' od teraz żyją w komfortowych warunkach

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl

Zimowy okres spędzony w komfortowych warunkach? To dla wielu zwierząt wciąż coś nieosiągalnego. W zgoła innych warunkach przebywają czworonogi w gdyńskim schronisku dla zwierząt. W „Ciapkowie” otwarto nowy pawilon, który ma ocieplane i klimatyzowane boksy, wybiegi zewnętrzne i jest w całości przeznaczony dla psów.

W gdyńskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” otwarto nowy pawilon, który może pomieścić nawet 170 czworonogów. Budowa tego obiektu trwała blisko rok.

„Ciapkowo” zmienia się z roku na rok. To kolejny nowoczesny pawilon. W tej chwili, po zakończeniu tej inwestycji, wartej blisko 4 miliony złotych, wszystkie psy w schronisku mają zapewnione dobre i godne warunki. Pawilon jest klimatyzowany i ocieplany, a więc zwierzęta nie będą marzły w zimie ani nie będzie im też gorąco w lecie. Liczymy oczywiście na to, że znajdą swoje domy, ale póki są tutaj, mają teraz naprawdę wygodnie. To konsekwentna polityka miasta, aby poprawiać warunki w schronisku dla zwierząt. W pierwszym etapie wybudowaliśmy pawilon dla 100 psów. Później była kociarnia dla 140 kotów i w tej chwili otwieramy ten nowy pawilon dla 170 psiaków – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Koszt inwestycji wyniósł prawie cztery miliony złotych. To kolejny etap modernizacji gdyńskiego schroniska.

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24