13.10.2019 13:02 2 Kwt/KWP Gdańsk

Seniorka mogla stracić oszczędności całego życia

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Do nietypowej sytuacji doszło na terenie jednej z placówek bankowych na terenie Gdyni. Policjant po służbie zapobiegł oszustwu metodą „na policjanta”.

Mundurowy z Gdyni, w czasie wolnym od służby, przebywał w placówce bankowej, gdy zauważył jak starsza kobieta próbuje zamknąć konto i wypłacić z niego wszystkie oszczędności. Jak twierdziła, miała je przekazać policjantom. Funkcjonariusz poinformował ją, że padła ofiarą przestępstwa i pokierował, co ma dalej robić.

Policjant, znając doskonale sposoby działania oszustów wykorzystujących metody „na wnuczka” i „na policjanta”, domyślił się, że kobieta może być ofiarą takiego właśnie przestępstwa. Rozpoczął rozmowę z seniorką, która poinformowała go, że pieniądze musi przekazać policjantom. Kryminalny przekonał kobietę, że to na pewno nie policjanci kontaktowali się z nią, lecz oszuści podszywający się pod policjantów. Funkcjonariusz poinstruował kobietę, jak ma dalej postępować, a sam powiadomił o tym fakcie śledczych z gdyńskiej komendy. Działania czujnego policjanta zapobiegły oszustwu i uchroniły dużą kwotę pieniędzy, którą seniorka chciała przekazać przestępcom – informuje KMP Gdynia.

Policjanci przypominają, że nigdy nie informują o swoich działaniach, nie namawiają do współpracy oraz nie proszą o przekazanie pieniędzy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24