09.10.2019 10:40 2 mike/KPP Wejherowo

Pędził ponad 100 km/h przez Wejherowo, był nietrzeźwy

Fot. KPP Wejherowo

Do pięciu lat więzienia grozi 21-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i usiłował uciec policjantom. W dodatku okazało się, że był nietrzeźwy i miał przy sobie narkotyki. Po badaniu okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy.

Do opisywanego zdarzenia doszło w niedzielne (6 października) popołudnie. Około godziny 15:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy zwrócili uwagę na kierowcę skody, który znacząco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Na ulicy Gdańskiej jechał ponad 100 km/h. Choć mundurowi dawali mu wyraźne polecenia, nakazując zatrzymanie, kierowca przyspieszył i rzucił się do ucieczki.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna po chwili został zatrzymany. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości 21-letniego kierowcy, okazało się, że był on nietrzeźwy, gdyż miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenia wykazały, że miał przy sobie niewielką ilość amfetaminy, natomiast kolejne badanie wykonane przez policjantów narkotestem wykazało także, że kierowca był także pod jej wpływem – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Dzień później mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, kierowania w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu do pięciu lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24