27.09.2019 16:00 1 Gol

Tytani spróbują 'stłuc' Porcelanę z Kościerzyny

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna to rywal, z którym przyjdzie się zmierzyć Tytanom Wejherowo w drugiej kolejce I ligi. Spotkanie odbędzie się w sobotę (28 września) o godzinie 18:00.

Przypomnijmy, że to debiut wejherowskich szczypiornistów na I-ligowych parkietach. Tydzień temu na wyjeździe ulegli Gwardii Koszalin 26:36.

Zapłaciliśmy tzw. frycowe beniaminka – mówi Remigiusz Sałata, prezes KS Tytani Wejherowo. – Tak naprawdę sam mecz nie wyglądał tak, jak pokazuje to końcowy wynik. Emocje związane z debiutem zadecydowały o tym, że nie wykorzystaliśmy 100-procentowych sytuacji. Pierwsza połowa powinna zakończyć się remisem. Ale, jak powiedziałem, żółtodzioby płacą frycowe. W drugiej połowie potrafiliśmy trzymać się na dystans trzech bramek, ale od 53. minuty zaczęła się rotacja składem i wyszło jak wyszło. Na pewno pierwsze wnioski są takie, że wszystko jest w zasięgu i idziemy dobrą drogą – dodaje.

W drugiej serii spotkań wejherowianie ponownie zagrają na obiekcie rywala. Z tą różnicą, że tym razem pojadą do Kościerzyny. W sobotę zmierzą się z Sokołem Porcelana Lubiana. Dla najbliższego rywala podopiecznych trenera Piotra Rembowicza będzie to pierwszy ligowy pojedynek, bo mecz z pierwszej kolejki, z MKS Mazur Sierpc, został przełożony na 26 października.

Natomiast wejherowscy kibice jeszcze trochę muszą uzbroić się w cierpliwość, zanim zobaczą w akcji swoich ulubieńców w grodzie Wejhera. Pierwszy mecz przez własną publicznością Tytani rozegrają 6 października o godzinie 16:00 z KS Meble Wójcik Elbląg. Z kolei 19 października o godzinie 19:30 odbędzie mecz Pucharu Polski z Żukowem, również w Wejherowie.