24.09.2019 13:45 15 NW/ skarbonka.alivia.org.pl

Wejherowianka potrzebuje pomocy w walce z rakiem

Archiwum prywatne

Katarzyna Młyńska, mieszkanka Wejherowa, zbiera środki na lek, który jest jej niezbędny do walki z rakiem piersi. Aby móc zwalczyć chorobę XXI wieku, potrzebuje wsparcia ludzi o dobrych sercach.

Katarzyna Młyńska trzy miesiące temu usłyszała druzgocącą diagnozę: rak piersi. 48-latka to żona, matka dwójki dzieci i babcia czworga wnucząt. To oni są jej motorem, który napędza ją do walki. Jednak, by wygrać z rakiem, potrzebna jest spora suma pieniędzy.

Aby zwiększyć szansę na wyleczenie, oprócz chemioterapii, potrzebny jest lek Pertuzumab (Pejeta). Ten wciąż nie jest refundowany przez NFZ. Mimo decyzji Ministerstwa Zdrowia o refundacji w leczeniu przedoperacyjnym, NFZ musi wdrożyć procedurę przetargową, co może potrwać nawet do roku. Niestety, chora nie ma tyle czasu i już teraz musi zbierać środki, które będą jej potrzebne w kolejnych etapach leczenia.

W poniedziałek (23 września) Katarzyna rozpoczęła trzy miesięczną chemioterapię, tzw. czerwoną. Następnie ma otrzymać lek Trastuzumab. Jednak, by wzmocnić siłę działania leków, należy dodać do niego wyżej wspomniany Pertuzumab. Dzięki niemu tworzy się tzw. podwójna blokada raka piersi HER2 dodatniego.

Póki co, potrzebne są cztery dawki, których łączny koszt to około 47 tysięcy złotych. Jest to kwota, która przerasta chorą i jej bliskich, dlatego zostali zmuszeni, by prosić o pomoc innych. W związku z tym na stronie skarbonka.alivia.org.pl otwarta została zbiórka dla mieszkanki Wejherowa, gdzie można wesprzeć kobietę dowolną kwotą.

Darowizny można przekazywać za pomocą płatności online, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24