23.09.2019 20:00 1 NW/ UM Wejherowo/Garmin MTB Series

W Wejherowie odbył się pierwszy etap Garmin MTB Series

Źródło: UM Wejherowo

Zakończył się pierwszy etap jesiennej edycji cyklu Garmin MTB Series. Kolarskie zawody rozegrane zostały w Wejherowie już po raz czwarty. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Piotr Rzeszutek i Aleksandra Zabrocka.

Tegoroczna edycja dostarczyła kibicom i uczestnikom prawdziwych kolarskich emocji. Przełom września i października to doskonała pora na udział z zawodach kolarstwa górskiego. Co roku chętnych jest coraz więcej, a startują nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy. Dla sportowców jest to okazja do rywalizacji i sprawdzenia swoich sił i kondycji.

W niedzielę (22 września) na starcie w Wejherowie stanęło prawie 450 zawodników. Zmierzyli się oni na wybranych przez siebie dystansach – MAXI (50 km) i MINI (25 km). Wszyscy sportowcy wystartowali równo o godzinie 11:00. Ci, którzy wybrali dłuższy odcinek, mieli do pokonania dwie pętle.

O zwycięstwo na dystansie Maxi (50 km) walczyli do samego końca trzej panowie: Piotr Rzeszutek z klubu Kolarskiego Lew Lębork, Michał Bogdziewicz i Bartosz Banach z Apteki Gemini. Ostatecznie na mecie jako pierwszy znalazł się Piotr Rzeszutek, który podyktował reszcie bardzo szybkie tempo i ukończył wyścig z czasem 2:10:12. Pozostali dwaj zawodnicy znaleźli się tuż za nim, przegrywając zaledwie o sekundę.

Od początku narzuciłem bardzo mocne tempo i odskoczyłem chłopakom, ale wiedziałem, że druga część pętli jest łatwiejsza i szybsza, więc nie mam szans z rywalami, którzy cały czas pracowali ostro, żeby mnie zgubić. Uważam, że pojechałem dobry wyścig, a oni pojechali bardzo dobry, bo ich taktyka była bardzo dobra – powiedział Piotr Rzeszutek.

W klasyfikacji kobiet, także na dystansie 50 kilometrów, triumfowała Aleksandra Zabrocka z MLKS Baszta Bytów. Czas, jaki udało się jej uzyskać, to 1:38:40. Pierwsze miejsce udało się wywalczyć zawodniczce także w ubiegłym roku. Natomiast drugie miejsce zdobyła Barbara Kleczaj z Bike Salon Temam, z czasem 2:53:15. Trzecia była Ewelina Cywińska z Majbike Team, z wynikiem 2:57:42.

Drugi dystans, na jaki mogli zdecydować się uczestnicy, to 25 kilometrów. Najszybszym zawodnikiem na tej trasie okazał się Damian Ciba z TA KO Team, któremu udało się ukończyć zawody z wynikiem 1:05:17. Drugie miejsce zajął Dawid Bojarczak z Beko, który od zwycięzcy był wolniejszy tylko o 2 minuty i 2 sekundy. Tomasz Rzeszutek z Klubu Kolarskiego Lew Lębork zamknął podium z czasem 1:08:14, jak podaje Urząd Miasta w Wejherowie.

Agnieszka Patoka z ASE Trek Gdynia przekroczyła linię mety z czasem 1:19:34, tym samym zajmując pierwsze miejsce. Za nią, z czasem gorszym o minutę i 40 sekund, była Agnieszka Pieper. Na trzecim miejscu podium stanęła Marzena Janczarska z wynikiem 1:22:38.

Wejherowskie zawody były pierwszym z trzech etapów. Zawodnicy w niedzielę (29 września) zagoszczą w Stężycy, a następnie finał odbędzie się w kolejną niedzielę (6 października) w Rumi.

Na drugi i trzeci etap Garmin MTB Series wciąż można się zapisać. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, który znajduje się na oficjalnej stronie.

Szczegółowe wyniki na dystansie MINI

Szczegółowe wyniki na dystansie MAXI

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody z rąk prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, zastępcy prezydenta Arkadiusza Kraszkiewicza oraz Marcina Florka, prezesa zarządu Labosport Polska.