19.09.2019 13:00 3 Gol

Mecz Górnika z Gryfem, z jubileuszem w tle

Fot. TTM

Gryf Wejherowo wyjazdowym meczem z Górnikiem Łęczna zainauguruje 10. kolejkę II ligi. Spotkanie odbędzie się w piątek (20 września) o godzinie 20:09. Data i godzina rozpoczęcia nie są przypadkowe.

Dokładnie 20 września 1979 roku z inicjatywy pracowników Kombinatu Budownictwa Górniczego „Wschód” powstał GKS „Górnik” Łęczna. Grupa byłych piłkarzy z różnych stron Polski (m.in. z Zagłębia Miedziowego, Dolnego i Górnego Śląska, Lubelszczyzny) postanowiła zorganizować drużynę piłki nożnej i zgłosić ją do piłkarskich rozgrywek ligowych. Dodajmy, że Górnik w sezonach 2014/2015, 2015/2016 oraz 2016/2017 występował w ekstraklasie. Teraz o punkty walczy na drugoligowym szczeblu. A najbliższa ku temu okazja będzie właśnie w piątek, 20 września.

Klub z okazji 40-lecia przyszykował kilka niespodzianek. Wejście na to spotkanie jest darmowe, a darmowy bilet uprawniający do wejścia możecie odebrać w kasach od środy, w godzinach 10:00–13:00. W dniu meczu bilety będzie można odbierać już od godziny 10:00. Bilety można odbierać online lub w punktach sprzedaży Kolporter – informuje Górnik Łęczna.

Dla porównania, dłuższą historią może pochwalić się Gryf Wejherowo, który w 2021 roku będzie obchodził stulecie swojego istnienia. Ale jeśli chodzi o inne zestawienie liczbowe, gdy spojrzymy w tabelę II ligi w trwającym sezonie, to Górnik bije o głowę żółto-czarnych. Drużyna z Łęcznej jest aktualnie wiceliderem z 18 punktami na koncie. Po drugiej stronie tabeli, na ostatnim miejscu, po dziewięciu kolejkach znajduje się WKS z zaledwie dwoma „oczkami”.

Sam Marcin Burkhardt swoim doświadczeniem nie jest w stanie nic zrobić. Potrzebujemy jeszcze dwóch, trzech ludzi, którzy ten ciężar wezmą na siebie. Po części brał go Maksymilian Hebel, ale to za mało. To jest młoda drużyna, w której coś nie trybi – mówił po porażce w poprzedniej kolejce z Olimpią Elbląg (1:4) Łukasz Kowalski, trener Gryfa Wejherowo.

Początek spotkania Górnik – Gryf w piątek o godzinie 20:09. Po tym meczu żółto-czarni przygotowywać się będą do starcia w I rundzie Pucharu Polski. We wtorek (24 września) WKS podejmie Lechię Gdańsk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24