18.09.2019 13:50 0 RP/TTM

Nowy parking dla czytelników gotowy

Daniel Zaputowicz/ TTM

Zakończył się drugi etap rewitalizacji terenu przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Wejście do biblioteki zachęca teraz do czytania na świeżym powietrzu, a od niedawna dojazd do tego miejsca jest znacznie ułatwiony.

Prace w pobliżu biblioteki przy ulicy Dworcowej trwały już od ubiegłego roku i obecnie można obserwować ich pełne efekty. Mowa tu o terenie przed biblioteką, który znacznie się zazielenił i jest teraz przyjazny – dla oka i dla czytelników. Cała rewitalizacja – zarówno wejścia do budynku, jak i przygotowania parkingu – kosztowała około 500 tysięcy złotych.

Spacerując ulicą Dworcową, mieszkańcy Wejherowa widzą dużą różnicę – komentuje Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – Teraz można śmiało wypożyczyć książkę i póki pozwala nam na to pogoda, przeczytać ją na ławce przed wejściem – dodaje.

Dodatkowym plusem jest teraz dojazd, ponieważ zakończyły się prace na parkingu za budynkiem, gdzie pojawiły się dodatkowe miejsca dla odwiedzających placówkę.

Miejsc przybyło bardzo dużo, ponieważ parking tutaj był bardzo potrzebny – mówi Barbara Gusman, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. – To miejsce często odwiedzane przez nauczycieli, którzy tu pracują, przez uczniów, ale przede wszystkim przez czytelników.

Daniel Zaputowicz/ TTM Daniel Zaputowicz/ TTM Daniel Zaputowicz/ TTM

Jak się okazuje, nie przypadkiem pojawiły się jednak pachołki, które wytyczają wjazd na nową część parkingową. Mają one być dodatkowym zabezpieczeniem.

Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której rozpędzony samochód potrąci kogoś, kto będzie stał na parkingu – tłumaczy dyrektor biblioteki.

Parking, w czasie przerw, pełni rolę szkolnego patio. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów, pachołki, choć niezbyt estetyczne, pełnią ważną funkcję.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24