18.09.2019 14:50 0 Kwt

Zbliżają się Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego

Fot. archiwum

W piątek (20 września) rozpoczynają się XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. W ciągu kilkunastu dni zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych. Zobaczymy między innymi film dokumentalny, wernisaż wystawy Longiny Wysockiej oraz będziemy mogli wziąć udział w koncertach pieśni maryjnych w wykonaniu chórów Ziemi Wejherowskiej..

XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego zainauguruje VI Zlot turystów seniorów SWUTW w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Wydarzenie rozpocznie się 20 września o godzinie 9:30 w budynku przy ulicy Dworcowej 7.

We wtorek (24 września) o godzinie 18:00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaplanowano prezentację filmu o Edmundzie Kamińskim. Autorem scenariusza i reżyserem obrazu jest Dariusz Majkowski.

Dzień później, czyli 25 września, w powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie odbędzie się konferencja "Dzieci Syberyjskie". Natomiast w czwartek (26 września) o godzinie 17:00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie rozpocznie się wieczór poezji pod nazwą "Cztery minuty wejherowskiej poetki Joanny Balewskiej".

Na piątek (27 września) zaplanowano aż trzy wydarzenia. O 11:00 odbędzie się spacer literacki śladami ludzi pióra. O godzinie 17:00 rozpocznie się prelekcja Marcina Gniecha pn. "Życie kulturalne Wejherowian w latach 20. XX wieku". Wydarzenie odbędzie się na terenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. O godzinie 18:00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej nastąpi rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Renaty Gleinert na piosenkę lub pieśń w języku kaszubskim.

W sobotę (28 września) o godzinie 17:00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie rozpocznie się uroczysty koncert w roku Jana Trepczyka.

W niedzielę (29 września) w wybranych kościołach na terenie Rumi, Redy, Wejherowa, Zwartowa i Brzeźna Lęborskiego odbędą się koncerty pieśni maryjnych w wykonaniu chórów Ziemi Wejherowskiej.

W poniedziałek (30 września) zaplanowano wernisaż wystawy Longiny Wysockiej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

W sobotę (5 października) o godzinie 10:00 nastąpi inauguracja nowego roku akademickiego Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie.

Ostatnim wydarzeniem, które odbędzie się w ramach Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego będą zaplanowane na 6 października Uroczystości Piaśnickie.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24