18.09.2019 09:20 3 mike/KPP Wejherowo

Miał odbyć karę – wolał poszaleć na motocyklu

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Siedemnastolatek, który miał trafić do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, urządził sobie rajd motocyklem po Wejherowie. Nie miał uprawnień do prowadzenia jednośladów, prawdopodobnie był też pod wpływem alkoholu. Swoją przejażdżkę zakończył wywrotką, a dodatkowo uszkodził trzy zaparkowane w pobliżu samochody. Teraz będzie musiał wytłumaczyć swoje postępowanie przed sądem rejonowym.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (14 września) na ulicy Stefczyka w Wejherowie. Około godziny 17:30 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w tym rejonie miasta.

Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia, z których wynika, że 17-letni kierujący motocyklem suzuki spadł z motocykla, następnie pojazd ten uderzył w zaparkowane trzy samochody osobowe. Na szczęście, motocykliście nic poważnego się nie stało – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Podczas kontroli dokumentów okazało się, że 17-latek jest poszukiwany w celu umieszczenia go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Nie miał też uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu – pobrano od niego zatem krew do analizy. O dalszym losie nastolatka zadecyduje wejherowski sąd.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24