17.09.2019 13:15 6 mike/Wejherowo.pl

W Wejherowie pograją w piłkę jak za dawnych lat…

Fot. TTM

…czyli na poczciwej, trawiastej nawierzchni o dobrej jakości. Taka forma aktywności będzie możliwa na Osiedlu Fenikowskiego, gdzie zakończono III etap rozbudowy terenu rekreacyjnego. Oprócz boiska z piłkochwytami, powstał także park linowy dla dzieci i młodzieży. Inwestycję zrealizowano z ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy Osiedla Fenikowskiego po raz kolejny skorzystali z szansy, jaką stworzył Budżet Obywatelski – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – W tym celu przygotowują projekty, na które skutecznie głosują. Efektem ich starań jest miejsce, które oprócz wiaty piknikowej ma scenę, siłownię na świeżym powietrzu, ławki, plac zabaw, boiska i oświetlenie, co tworzy dogodny klimat do wypoczynku. Dzisiaj oddajemy kolejne elementy – boisko z nawierzchni trawiastej i park linowy – dodaje.

Boisko trawiaste do gry w piłkę nożną ma wymiary 36 × 22 m. Piłkochwyt ma wysokość sześciu metrów, a długość – 24 metrów. Dzieci do lat 12 mogą też korzystać z parku linowego, który tworzy sześcioprzęsłowy zestaw do rekreacji.

Jestem mieszkańcem tego osiedla i od wielu lat z mieszkańcami – podkreślam: z mieszkańcami, bo sam nie zrobiłbym przecież nic – udaje nam się realizować kolejne rzeczy z Budżetu Obywatelskiego – mówi radny Mariusz Łupina, pomysłodawca przedsięwzięcia. – W tym roku ukończone zostało boisko do piłki nożnej i park linowy dla dzieci. Dzięki naszym staraniom, przy wsparciu władz miasta, ten teren przy osiedlu – miejsce spotkań i integracji – jest systematycznie rozbudowywany. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy naszego osiedla, ale także całego Śmiechowa, a nawet miasta – zaznacza.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Z powstania boiska cieszy się również Rafał Szlas, przewodniczący Komisji Sportu w Radzie Miasta Wejherowa. Jak podkreśla, ważne, że obiekt jest bezpłatny i ogólnodostępny.

Zawsze będę wspierał takie inicjatywy, bo przecież każdy obiekt sportowy – ogromna hala gimnastyczna czy boisko osiedlowe – służy rozwojowi sportu, a przede wszystkim zdrowiu – podsumowuje radny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24