28.07.2011 08:55 0

Wejherowo: Gryf zwyciężył w kolejnym meczu

Gryf buduje formę przed meczem z Zawiszą Bydgoszcz i inauguracyjną kolejką III ligi Bałtyckiej. Wczoraj wyższość zespołu Grzegorza Nicińskiego musiała uznać Pogoń Lębork.  Mecz nie należał jednak do najłatwiejszych.

Rywale zawiesili żółto-czarnym wysoko poprzeczkę i byli zdecydowanie bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Wietcisa Skaryszewy. Mimo wszystko Gryfici znów zachowali czyste konto ostatecznie zwyciężając 1:0. Decydująca bramka padła w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Grzegorza Gicewicza najprzytomniej w polu karnym zachował się Przemysław Kostuch i zdobył zwycięskiego gola.

Gryf Orlex mógł wygrać wyraźniej, ale sytuacji bramkowych nie wykorzystali w pierwszej połowie Łukasz Krzemiński i Piotr Kołc, oraz w drugich 45 minutach Krzysztof Wicki, Bartosz Tatarczuk, Daniel Burzyński i Robert Szudrowicz.

Gryf Orlex Wejherowo: Duda (46’ Ferra) – Oleszczuk (60’ Król), Kochanek, Kostuch (60’ Sobczyński), Politowski (60’ Basiński)- Kołc (60’ Szudrowicz), Kotwica (60’ Felisiak), Szymański (60’ Pomorski), Gicewicz (46’ Burzyński), Krzemiński (46’ Tatarczuk) – Toporkiewicz (60’ Wicki)