17.09.2019 10:10 7 RP

Radiowóz marzeń po testach w wejherowskiej komendzie

Fot. TTM

Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 270 km/h. Mowa o policyjnym radiowozie oznakowanym Kia Stinger GT, który można było przez ostatnie dni zauważyć na drogach powiatu wejherowskiego. Sprawdzamy, czy radiowóz marzeń na dobre zagości w wejherowskiej komendzie.

Kia Stinger w policyjnym oznakowaniu, w najmocniejszej wersji GT z silnikiem 3.3 V6 T-GDI/370 KM i seryjnym napędem 4 × 4, był największą sensacją X edycji Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych – Fleet Market 2018, zorganizowanych w Warszawie. Do niedawna pojazd można było także zobaczyć na drogach powiatu.

Samochód jest zdecydowanie lepszy i wygodniejszy w porównaniu z dotąd używanymi – komentuje kom. Marek Kaniewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Zdarza się również, że przechodnie się zatrzymują i robią zdjęcia. Są zaskoczeni, że samochód takiej klasy jest na drogach powiatu wejherowskiego. Budzi też respekt wśród tych, którzy go widzą – dodaje.

Fot. TTM

Fot. TTM

Radiowóz marzeń jeździł po drogach powiatu wejherowskiego raptem przez kilka dni, ale, jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy zostanie tutaj dłużej? Na razie brakuje w tej sprawie jednoznacznej deklaracji, a tym bardziej – wiążących terminów, ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Staramy się wymieniać samochody tam gdzie widzimy, że są już wysłużone – komentuje kom. Joanna Skrent z Wydział Ruchu Drogowego KWP Gdańsk.

Jak przyznają funkcjonariusze, tego rodzaju pojazd mógłby znacznie poprawić skuteczność ich działań, a zarazem zwiększyć bezpieczeństwo na drogach powiatu wejherowskiego. Tym bardziej, że pracy wejherowskim mundurowym nie brakuje.

Podczas pracy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili od początku bieżącego roku 4600 wykroczeń, z czego koło 430 osób straciło prawo jazdy – komentuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Zatrzymano także 220 osób w związku z nietrzeźwością, w tym również rowerzystów – dodaje.

Radiowóz o takiej mocy mógłby uskutecznić m.in. działania pod hasłem „motocykle”, prowadzone systematycznie w powiecie wejherowskim.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24