17.09.2019 16:00 1 NW/Paweł Jałoszewski/Tymczasem w Rumi/Facebook

Duży sukces rumianina na Mistrzostwach Europy w Wenecji

Źródło: Grzegorz Grinholc/Facebook

Grzegorz Grinholc, mieszkaniec Rumi, zdobył dwa brązowe medale na 21. Mistrzostwach Europy w Wenecji. Na co dzień jest on nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Rumi. Jego sportowe zacięcie doprowadziło go do sukcesu zarówno w kategorii indywidualnej i drużynowej.

Grzegorz Grinholc ze sportem związany jest od lat. W sobotę 7 września startował w 54. Pucharze Poczty Polskiej w Gdańsku. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w chodzie sportowym na pięć kilometrów. Dystans ten sportowcowi udało się pokonać z wynikiem 23:25 minut – tym samym był na mecie jako pierwszy. Jak zaznaczał, był to dobry sprawdzian przed zbliżającymi się zawodami w Wenecji.

Mieszkaniec Rumi zdobył na 21. Mistrzostwach Europy w Wenecji dwa brązowa medale. Jak relacjonuje, nie było łatwo, jednak się udało.

Było ciężko i bardzo gorąco. Bezchmurne niebo i 30°C. Już na ósmym kilometrze musiałem odpuścić czołówkę. Nie byłem w stanie utrzymać tempa, jakie podyktowali w tych warunkach. W pewnym momencie strata do trzeciego miejsca sięgała ponad 0,5 km i myślałem, że już po wszystkim. Ale to pogoda rozdawała karty. Na 17. kilometrze zauważyłem trzeciego zawodnika, Francesco Scafuro, jakieś 400 metrów przed sobą i wyraźnie szedł wolnej. Pojawiła się nadzieja. Na 19. kilometrze dogoniłem go i zacząłem mu uciekać. Na metę wchodziłem z przewagą 250 m i brązowym medalem – podsumowuje Grzegorz Grinholc.

Jak pisze Paweł Jałoszewski na blogu „Tymczasem w Rumi” drugi medal mężczyźnie udało się wywalczyć w klasyfikacji drużynowej. W skład jego zespołu wchodził Konrad Morawczyński i Jarosław WIllmem. Trójka na dystansie 20 kilometrów została sklasyfikowana na łącznym dystansie 5:47:22. Tym wynikiem ostatecznie zajęła trzecie miejsce w kategorii M40.