16.09.2019 11:00 5 RP

W Kębłowie piesi nie mają łatwo i… nieprędko się to zmieni

Fot. TTM

W Kębłowie narzekają na bezpieczeństwo, i to nie bez powodu. Na bardzo ruchliwej drodze powiatowej brakuje przejść dla pieszych. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja jeszcze długo się nie poprawi.

Do wielu niebezpiecznych sytuacji dochodzi na ulicy Chłopskiej w Kębłowie. Przejścia, co prawda, są, ale oddolne od siebie o 700 metrów i ulokowane w bardzo niebezpiecznym, słabo widocznym miejscu – tuż przy skrzyżowaniu i za zakrętem. Zdaniem mieszkańców dojść tu może do tragedii.

Wielokrotnie widziałam panie, które z zakupami musiały przebiec na drugą stronę ulicy – komentuje jedna z mieszkanek Kębłowa. – Byłam też świadkiem bardzo groźnej sytuacji, gdzie pani, odbierając dziecko z przedszkola, które jest nieopodal, musiała przebiec z maluszkiem na rekach, gdyż ta ulica jest bardzo ruchliwa – dodaje.

W okolicy ulicy Chłopskiej znajduje się wspomniane wcześniej przedszkole, sklepy i skrót dla tych dzieci, które mieszkają po drugiej stronie i nie chcą iść naokoło.

Tę ulicę najlepiej przebiec albo się ubezpieczyć – dodaje zmartwiony rodzic.

Fot. TTM

Wielu mieszkańców niejednokrotnie zwracało uwagę na problem, z którym walczą od lat. Na spotkaniach wiejskich temat był poruszany kilka razy; zdaniem mieszkańców – bez rezultatów.

Ulica Chłopska musi poczekać do przyszłego roku – tłumaczy Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Wszystko przez remont, którego projekt przygotował już Zarząd Dróg dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. Powiatowa droga doczeka się zatem pasów (w liczbie 11) i drogi rowerowej. Na samej ulicy Chłopskiej pojawi się jednak tylko jedno przejście dla pieszych.

W ramach tego projektu będzie przebudowana cała droga – komentuje Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. – Będzie poszerzona do sześciu metrów i oświetlona – dodaje.

Fot. TTM

Nie ma jednak konkretnej daty rozpoczęcia, a tym bardziej zakończenia prac. Na czas trwania remontu nie pojawią się też dodatkowe znaki czy inne ułatwienia dla pieszych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24