14.09.2019 17:00 5 NW/Pomorskie.eu/Port Lotniczy w Gdańsku

Gdańskie lotnisko bije rekordy punktualności

Fot.Ola Mikołajczak

Gdańskie lotnisko wśród najbardziej punktualnych przewoźników. Firma VariFlight opublikowała najnowsze dane dotyczące punktualności startów samolotów z polskich lotnisk. Gdańskie lotnisko w sierpniu 2019 roku utrzymało pierwszą pozycję wśród lotnisk, w których operacje lotnicze odbywały się o czasie najbardziej zbliżonym do rozkładowego. Współczynnik punktualności wyniósł 89,55 procent i był wyższy o 7,1 punktu procentowego.

Wśród siedmiu największych polskich lotnisk gdańskie znalazło się na pierwszym miejscu. Średnia dla większych portów wyniosła 82,71 proc. i była wyższa o 8,7 punktu procentowego. Mniejszym lotniskom udało się wypracować nieco lepszy wynik (86,24 proc.), co oznacza wzrost o 5,6 punktu proc., podaje port lotniczy w Gdańsku.

Średni współczynnik punktualności na dużych lotniskach, czyli takich, które obsługują powyżej 500 startów w miesiącu, wyniósł 84,48 proc. Jest to znacznie mniej niż w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dzięki wysokiemu współczynnikowi, gdański port utrzymał pozycję lidera. Średnie opóźnienie na gdańskim lotnisku to 18 minut, a więc o cztery minuty mniej w stosunku do poprzedniego badania. Ich najbardziej punktualnym przewoźnikiem jest Air Baltic (100 proc.), a najmniej Swiss (76 proc.).

Na drugim miejscu uplasował się Wrocław z wynikiem 88,16 proc, a na trzecim – Poznań (86,93 proc.). Czwarte, piąte i szóste miejsce kolejno zajęły lotniska w Modlinie, Katowicach i Krakowie. W Modlinie współczynnik punktualności wyniósł 83,23 proc., w Katowicach 81,81 proc., natomiast w Krakowie – 78,27 proc. W Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin średnie opóźnienie to 21 minut. W Katowicach 22 minuty, a w Krakowie 25 minut.

Ostatnie, siódme miejsce przypadło Lotnisku Chopina. Ich wynik to 71,05 proc. oraz 29-minutowe opóźnienie. Natomiast najbardziej niezawodnym przewoźnikiem okazał się SAS (96 proc.). Portal pasażer.com podaje, że w sierpniu wszystkie lotniska w Polsce poprawiły swą punktualność, oprócz Zielonej Góry.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24