15.09.2019 10:00 3 NW/UM Wejherowo

Seniorzy pójdą 'Śladami Stolemów'

Źródło: UM Wejherowo

Stowarzyszenie Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Sekcja Turystyki Pieszej „Wejherowskie Trampy” organizuje w piątek 20 września VI Zlot Turystów Seniorów SWUTW miasta i powiatu wejherowskiego „Śladami Stolemów”. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas w większym gronie i zwiedzić okolice Wejherowa.

Zbiórka odbędzie się o godzinie 9:15 przed Powiatową Biblioteką Publiczną w Wejherowie (ul. Dworcowa 7). Wycieczka rozpocznie się od przejazdu autokarami malowniczymi okolicami. Uczestnicy zwiedzać będą wraz z przewodnikiem Kaszubskie Oko w Gniewinie. Następnie obejrzą wystawę malarską Stolemowej Kultury oraz wejdą na wieżę widokową, by z niej podziwiać panoramę kaszub.

Kolejnym punktem na mapie będzie Nadole, w którym seniorzy zajrzą m.in. do Skansenu Zagrody Gbursko-Rybackiej. Tam wypieką swojski chleb oraz zwiedzą przystań Jachtową.

O godzinie 13:30 na seniorów w Stolemowej Grocie czekać będzie gorący posiłek oraz deser z kawą i herbatą. Powrót do Wejherowa zaplanowany jest na około godz. 16:00.

Na wyjazd można zapisać się w biurze Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy ulicy Kopernika 13, w Wejherowie. Zapisy trwają do czwartku (19 września), od godz. 10:00 do 14:00. Koszt uczestnictwa wynosi 40 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24