14.09.2019 11:00 0 NW/Pomorskie.eu

Gdyński Experyment z szansą na Złoty Certyfikat POT

Źródło: Centrum Nauki Experyment

Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum II Wojny Światowej i Festiwal Latawców w Łebie walczą o tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej. Centrum Nauki Experyment ma natomiast szansę na Złoty Certyfikat, który jest najważniejszym wyróżnieniem ogólnopolskim. Laureatów poznamy po 2 października 2019 roku.

Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej przyznawany jest dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Otrzymać mogą go miejsca i obiekty przyjazne turystom, które mogą się poszczycić m.in. nowatorskimi rozwiązaniami. Celem konkursu jest podnoszenie jakości konkurencyjnych ofert turystycznych, tak aby turyści mieli wiele możliwości, by jak najlepiej i najciekawiej spędzić wolny czas.

Konkurs odbywa się już od ponad 17 lat. Dotychczas wyróżnionych zostało aż 240 obiektów i wydarzeń turystycznych z całej Polski. W ubiegłym roku Certyfikat otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego, a poprzednich latach były to m.in. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Festiwal Przystanek Woodstock, Szlak Orlich Gniazd czy Kanał Augustowski – Szlak Papieski, podaje Pomorskie.eu.

Szansę na nagrodę główną ma w tym roku gdyński Experyment. W 2014 roku został on wyróżniony zwykłym Certyfikatem POT. Złoty Certyfikat jest najważniejszym z możliwych. Lecz by dany produkt mógł otrzymać ten złoty tytuł, uprzednio musiał być nagrodzony zwykłym certyfikatem. Kapituła bierze w tej kategorii pod uwagę jedynie laureatów sprzed trzech lub więcej lat. W konkursie oceniane będą m.in. innowacje stosowne w rozwoju atrakcji, dalsze perspektywy rozwoju, atrakcyjność turystyczna, dostępność dla różnych typów turystów oraz znaczenie dla rozwoju regionu.

Przyznaję, że jest to najważniejsza nagroda w branży turystycznej. Wyróżniane są nowatorskie i przyjazne atrakcje turystyczne, które doceniają nie tylko Polacy, ale i turyści z innych krajów. Obiekty, wydarzenia, szlaki i miejsca, które mogą pochwalić się certyfikatami POT, mają mocną pozycję na rynku turystycznym. Są wyjątkową ofertą, pozwalającą na identyfikację danego miejsca i wyróżnienie go. To nagroda również prestiżowa, a jej zdobycie zwraca uwagę nie tylko turystów, ale i branży. Trzymamy kciuki, aby pomorskie propozycje zostały docenione przez komisję konkursową – mówi Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki UMWP.

Szansę na ten zaszczytny tytuł mają także inne obiekty. Nagrodę mogą wygrać Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum II Wojny Światowej i Festiwal Latawców w Łebie. Oceniona zostanie m.in. unikalność atrakcji, wykorzystanie nowoczesnych technologii w rozwoju produktu oraz działania promocyjne.

Do tej pory Certyfikatami POT, wyróżnione zostały m.in.: Centrum Hewelianum (2018 r.), Lawendowa Osada (2018 r.), Europejskie Centrum Solidarności (2017 r.), Gdański Teatr Szekspirowski (2016 r.), spektakl multimedialny Magic Malbork (2011 r.), Muzeum Bursztynu w Gdańsku (2009 r.), Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku (2008 r.) oraz Jarmark św. Dominika (2008 r.), podaje pomorskie.eu.

Ponadto można uzyskać także wyróżnienie, które przyznane zostanie przez internautów, w specjalnym głosowaniu. Na ulubioną atrakcję turystyczną będzie można głosować na stronie polska.travel.

Wszystkie nagrodzone atrakcje objęte zostaną programem promocyjnym. Kampania ta będzie realizowana w kwocie nie mniejszej niż 150 tysięcy złotych.

Laureata Złotego Certyfikatu POT poznamy po 2 października 2019 roku, a w listopadzie w Warszawie odbędzie się specjalna gala wręczenia nagród.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24