11.09.2019 09:40 1 NW/UM Wejherowo

Społecznicy remontują wejherowski Klub Seniora

Źródło: UM Wejherowo

Wejherowski Klub Seniora wkrótce zyska nowe oblicze. Pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji remontują placówkę. Inicjatywa jest typowo prospołeczna, a jak informują zaangażowani – los starszych ludzi nie jest im obojętny. Klub Seniora to miejsce spotkań osób starszych, lecz dla nich pełni także funkcję opiekuńczą i wspierającą.

Klub Seniora znajduje się w budynku Centrum Organizacji Pozarządowych, przy ulicy Hallera 1 w Wejherowie. Do życia został powołany w 2003 roku i do dziś funkcjonuje niezmiennie w tym samym miejscu. Jak informuje Anna Kosmalska, dyrektor MOPS lokal wymagał już remontu, a pomoc w jego odnowieniu zaproponowali pracownicy socjalni i policjanci.

Klub Seniora ma do dyspozycji dwa pomieszczenia z łazienką i oddzielnym wejściem na parterze budynku. Jest miejscem spotkań i dziennego pobytu dla kobiet i mężczyzn w zaawansowanym wieku emerytalnym z Wejherowa – większość uczestników ma ponad 70 lat – mówi Anna Kosmalska. – Grupa współpracuje m.in. z Domem Pomocy Społecznej z Wejherowa, organizując wspólne spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Odbywa się tu także wiele spotkań w ramach działalności Stowarzyszenia Rodzin Osób Chorych na Alzheimera. Grupa organizuje również wiele wyjść do Filharmonii Wejherowskiej. Przeciętnie w zajęciach Klubu może wziąć udział łącznie 20 osób. Cieszę się, że mamy takich wspaniałych społeczników, którzy rozumieją potrzeby innych i chętnie włączają się do pomocy – dodaje Anna Kosmalska.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w mieście mogą być realizowane także mniejsze inicjatywy. Te są niezwykle ważne dla mieszkańców, podkreśla Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Wśród osób, które pomagały w modernizacji Klubu, byli: Karolina Pacanowska, Maria Pieper, Joanna Smolińska, Magdalena Pranga z MOPS oraz dzielnicowi: Łukasz Baranowski, Michał Kas i Bartłomiej Pipka z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Wspólnie z policjantami, z którymi ściśle współpracujemy w różnych trudnych zawodowych sytuacjach, postanowiliśmy wyremontować te pomieszczenia. Jak się okazuje, wspólnie można więcej. Znaleźliśmy sponsorów, dzięki którym kupiliśmy farby i inne materiały budowlane, a sami malujemy i remontujemy – mówi Karolina Pacanowska, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie.

Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo ważne miejsce dla seniorów, zarówno jeżeli chodzi o miejsce spotkań, jak i zachęcanie do udziału w życiu społecznym, a ponieważ wymagało remontu, nie zastanawialiśmy się z kolegami długo – mówi Łukasz Baranowski, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca października Klub powinien być już gotowy. Osoby, które chciałyby wziąć udział w zajęciach Klubu seniora, mogą zgłosić się do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. Ośrodek znajduje się przy ulicy Kusocińskiego 17, pok. nr 14, tel.: 58 677 79 90, pracownik socjalny – Joanna Smolińska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24