09.09.2019 07:45 4 mike

Nie pozostały obojętne wobec tragedii – organizują zbiórkę dla pogorzelców

Fot. Marek Trybański/TTM

W kilka chwil pożar strawił ich cały dobytek… Taki dramatyczny los spotkał trzyosobową rodzinę, która zamieszkiwała niewielki domek na terenie ROD przy ulicy Sucharskiego. Na razie pogorzelcy są zdani na pomoc innych. Na szczęście, nie brakuje osób, które deklarują bezinteresowne wsparcie i pomoc w rozpoczęciu nowego, lepszego etapu życia. Przykładem może być pani Adrianna, która, wraz z koleżanką, zorganizowała internetową zbiórkę środków dla poszkodowanych w pożarze.

Przypomnijmy – do pożaru doszło w piątkowe (6 września) popołudnie, po godzinie 15:30. Chociaż na miejscu szybko pojawiło się pięć zastępów strażackich, konstrukcja domku spłonęła niemal doszczętnie, a pożar pochłonął wszystkie wartościowe rzeczy, które były wewnątrz budynku.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Choć niekiedy takich tragedii nie da się uniknąć, pocieszać może fakt, że są ludzie, którzy nie chcą obojętnie patrzeć na cudzą krzywdę. W niedzielny (8 września) wieczór napisała do nas pani Adrianna, informując, że wraz z koleżanką uruchomiły internetową zbiórkę dla rodziny poszkodowanej w pożarze i prosząc nas o pomoc w nagłośnieniu tej akcji.

Postanowiłyśmy z koleżanką, że nie można na to bezczynnie siedzieć i patrzeć, gdy obok dzieje się taka krzywda ludzka, chciałybyśmy choć trochę (oczywiście przy waszej pomocy) pomóc w odbudowie domku. Za co z całego serca będziemy wdzięczne! – czytamy na stronie Pomagam.pl.

Na razie droga do odbudowy domku wydaje się dość długa i nie wiadomo, czy w ogóle będzie możliwa. Przyda się jednak każda forma pomocy. Tymczasowo poszkodowana rodzina zamieszkała u sąsiadów, wiadomo jednak, że nie będzie mogła tam pozostać zbyt długo.

Pogorzelcom z Wejherowa można pomóc, wpłacając dowolny datek pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24