05.09.2019 16:30 4 mike

Alan z Kąpina poczuł prawdziwą moc dobra

Źródło: Kąpino Info/Facebook

Jak powiedzieli, tak zrobili. Mieszkańcy Kąpina nie zawiedli i zjednoczyli się we wspólnej akcji pomocy choremu mieszkańcowi ich miejscowości, Alanowi. W „Biegu dla Idei” wzięło udział 240 starszych i młodszych zawodników. Co istotne, cała akcja przyniosła jak najbardziej wymierne rezultaty – udało się zebrać ponad 21 tysięcy złotych.

Loteria fantowa, licytacje, a przede wszystkim – „Bieg dla Idei”. Mieszkańcy Kąpina w ubiegłą niedzielę (1 września) udowodnili, że są ludźmi wielkiego serca. Do popołudnia trwała dobroczynna impreza, w której każdy mógł dorzucić swoją cegiełkę, by pomóc 11-letniemu Alanowi, zmagającemu się z czterokończynowym porażeniem mózgowym i autyzmem.

Źródło: Kąpino Info/Facebook

Źródło: Kąpino Info/Facebook

Impreza spotkała się z ciepłym przyjęciem, dużym odzewem i zainteresowaniem. Na starcie biegów pojawiło się łącznie ponad 240 uczestników w każdym wieku. Rywalizacja oczywiście nie była najważniejsza, choć wszystkim dopisywały dobre nastroje. Można było wziąć udział w okolicznościowych kiermaszach, loteriach czy wylicytować ciekawe fanty, a wśród nich m.in. rękawicę bokserską Joanny Jędrzejczak albo ogromnego pluszaka wejherowskiego komendanta straży pożarnej.

Było fantastycznie, dopisali ludzie, nastroje, pogoda… Ten dzień po prostu nie miał żadnych słabych punktów! – czytamy na profilu Facebookowym Kąpino Info, gdzie można zobaczyć zdjęcia z imprezy.

Mieszkańcy Kąpina zapewniają, że nadal będą pomagać Alanowi na wiele sposobów. My też do tego zachęcamy i przypominamy, że chłopca można wesprzeć, wpłacając dowolny datek na stronie Siepomaga.pl. Link do licytacji dla Alana jest dostępny tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24