05.09.2019 11:45 3 mike

Nakręć film o lokalnym bohaterze i weź udział w konkursie

Fot. Pixabay.com

Kim jest bohater? Czy o etosie bohatera trzeba mówić jak najwięcej? Czy bohaterowie żyją wśród nas? Odpowiedzi na tego typu pytania mogą się znaleźć w scenariuszu do konkursu „Gdyby Cię nie było…”. Konkurs organizują Miłosz Łaski oraz Daniel Rusin (Reżyser Życia).

Do 17 września można nadsyłać filmy konkursowe, których tematem będzie postać lokalnego bohatera. Co prawda, organizatorzy konkursu nie precyzują definicji bohaterstwa, ale zaznaczają, że ich celem jest „pobudzanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca autorytetu”.

Amatorski film powinien opowiadać o postaci, która, zdaniem jego autora, zasługuje na miano lokalnego bohatera. Praca konkursowa nie powinna być dłuższa niż trzy minuty, a w treści filmu przynajmniej raz powinien pojawić się zwrot „Gdyby Cię nie było”.

Zwycięzcy, czyli pięć osób wyróżnionych nagrodą jury i pięć osób, które otrzymają nagrodę publiczności, wezmą udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Reżysera Życia, znanego twórcę, publikującego popularne filmy w serwisie YouTube. Będzie można też skorzystać z wizyty na planie zdjęciowym. Poza tym przewidziano wstęp do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie oraz dyplom potwierdzający otrzymanie nagrody. To jednak nie wszystko.

Dwa najlepsze filmy konkursowe wybrane przez Komisję Konkursową zostaną opublikowane na oficjalnym profilu Reżysera Życia w serwisie społecznościowym Facebook, a ich autorzy otrzymają atrakcyjną nagrodę rzeczową. Do jednej z osób trafi aparat Canon 1300D, którym nagrywane były filmy na kanale Reżysera Życia – informują organizatorzy konkursu.

Konkursowe filmy należy przesłać do 17 września na adres: [email protected]. Więcej szczegółów na temat samego konkursu można znaleźć na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24