02.09.2019 13:33 9 mike/KPP Wejherowo

Był pod wpływem narkotyków i uciekał przed policją, grozi mu pobyt za kratami

Fot. KPP Wejherowo

W sobotni (31 sierpnia) poranek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali po pościgu 22-letniego mieszkańca powiatu puckiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i przez kilka kilometrów uciekał. Okazało się, że prowadził samochód pod wpływem amfetaminy, a dodatkowo mundurowi ujawnili, że miał przy sobie narkotyki.

W sobotni poranek, około godziny 8:00, policjanci z wejherowskiej drogówki wykonywali statyczny pomiar prędkości w miejscowości Góra. Gdy chcieli zatrzymać do kontroli samochód marki BMW, kierowca nagle przyspieszył i zaczął uciekać.

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym autem. Mężczyzna nie reagował na żadne sygnały i polecenia policjantów. Kierowca uciekając, najechał na krawężnik i uszkodził w swoim pojeździe koło i zderzak. Funkcjonariusze po kilku kilometrach uniemożliwili dalszą jazdę uciekinierowi – relacjonuje sierż. sztab. Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Policjanci zdecydowali się przeprowadzić badanie narkotestem. Okazało się, że zatrzymany prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo przy mężczyźnie znaleziono woreczek strunowy z resztkami białego proszku oraz ponad osiem gramów haszyszu.

Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą do pięciu lat więzienia. Za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków można trafić na dwa lata za kraty, a za posiadanie środków odurzających – na trzy lata. Oprócz tego 22-latek odpowie za popełnione wykroczenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24