23.08.2019 10:28 0 NW/SM Wejherowo

Sprawcy libacji na placach zabaw zostali ukarani

Fot. SM Wejherowo

W ramach realizacji programu „Bezpieczne Wakacje” wejherowska straż miejska szczególną uwagę zwraca na place zabaw. Te, często zamiast dzieci, są zajmowane przez starszych amatorów spożywania alkoholu pod gołym niebem. W ostatnim czasie do tego typu zdarzeń dość często dochodzi w Wejherowie.

O tym, że picie w miejscach publicznych się nie opłaca, przekonały się dwie grupy młodych ludzi. W piątek (16 sierpnia) cztery osoby spożywały alkohol na placu Ryszarda Jakubka. Ponadto zaśmiecali oni teren i oddawali mocz. Winnych tych występków patrol ukarał mandatami. Natomiast we wtorek (20 sierpnia) strażnicy musieli interweniować na placu zabaw przy ulicy Dąbrowskiego. Około godziny 23:55 czterech mieszkańców gminy Wejherowo urządziło sobie w tym miejscu libację alkoholową. Co więcej – zakłócali ciszę nocną. Chuligan, który z całej grupy był najbardziej agresywny, otrzymał mandat karny w kwocie 500 złotych.

Fot. SM Wejherowo

Strażnikom zależy na tym, by najmłodsi mogli w pełni korzystać z placów zabaw, które dla nich powstały. Pojedyncze przypadki, gdy te miejsca wykorzystywane są do picia alkoholu, bądź co gorsza – osoby na nich przebywające niszczą sprzęt – będą karane. Funkcjonariusze przypominają także, że środek nocy, kiedy na placu nie ma dzieci, nie oznacza przyzwolenia na akty wandalizmu i libacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24