20.08.2019 11:02 1 mike

Podejrzany o dokonanie rozboju usłyszał zarzuty

Fot. Róża Perszon/TTM

Najpierw groził 68-latkowi potłuczoną butelką, później – nożem, żądając wydania pieniędzy. Nieoficjalnie wiadomo, że miał też kierować groźby karalne w stronę policjantów, którzy go zatrzymali. Mowa o 27-latku, który jest podejrzany o dokonanie rozboju w Redzie. We wtorek (20 sierpnia) mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju w niedzielny (18 sierpnia) wieczór, przed godziną 22:00. Do zdarzenia miało dojść na jednej z ulic Redy. Jak się nam udało nieoficjalnie ustalić, chodziło o ulicę Topolową. Świadkowie nalegali, żeby natychmiast na miejsce przyjechali mundurowi. Sprawą zajął się patrol z Redy. Policjantom wstępnie udało się ustalić okoliczności zdarzenia i rysopis sprawcy, który w międzyczasie zbiegł.

Jak się okazało, napastnik podszedł do 68-letniego mężczyzny. Zaczął mu grozić najpierw rozbitą butelką, a później nożem. Zażądał też od pokrzywdzonego pieniędzy; ten jednak nie spełnił żądania agresora. Później 27-latek oddalił się z miejsca zdarzenia – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Po krótkich poszukiwaniach udało się ująć podejrzanego o dokonanie rozboju. Jak nieoficjalnie wiadomo, podczas zatrzymania mężczyzna kierował groźby karalne w stronę funkcjonariuszy. Ostatecznie został doprowadzony do wejherowskiej komendy policji, gdzie spędził ostatnie noce. W poniedziałek (19 sierpnia) został przesłuchany przez funkcjonariuszy.

Fot. Róża Perszon/TTM Fot. Róża Perszon/TTM Fot. Róża Perszon/TTM Fot. Róża Perszon/TTM

We wtorek zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa rozboju. Za ten czyn grozi do 12 lat więzienia. Jak się okazało, 27-latek był już znany policjantom. W przeszłości był notowany za podobne przestępstwa. Jeśli się okaże, że działał w warunkach recydywy, sąd może mu dodatkowo zwiększyć karę o połowę. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami – tę sankcję zdecydował się nałożyć na podejrzanego Sąd Rejonowy w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24