19.08.2019 11:30 20 mike

Na ważną ulicę Wejherowa powróciły samochody

Fot. Czytelnik

Równo pod dwóch miesiącach od rozpoczęcia remontu ulicy Przemysłowej, na ulicę Graniczną oficjalnie powróciły samochody. To zmiana, którą w tej części miasta, od początku modernizacji układu drogowego, postulowali kierowcy.

Remont ulicy Przemysłowej w Wejherowie rozpoczął się 19 czerwca br. O ile wprowadzenie ruchu jednokierunkowego było oczywistością, wobec konieczności kompleksowej wymiany nawierzchni jednego z pasów ruchu, o tyle zamknięcie dróg dojazdowych nie spotkało się ze zrozumieniem ze strony kierowców. Szczególnie wiele kontrowersji wzbudziło zamknięcie ulicy Granicznej, która łączy dwie ruchliwe ulice – Przemysłową i Ofiar Piaśnicy.

Fot. archiwum TTM

Zmiana była na tyle uciążliwa dla kierowców, że wielu z nich ignorowało obowiązujące zakazy. Efekt? Dziesiątki nałożonych mandatów, o czym informowaliśmy tutaj.

Zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu w możliwie najmniejszym stopniu wpływa na obniżenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i na utrudnienia w funkcjonowaniu układu komunikacyjnego w trakcie prowadzonych prac, dlatego nie przewiduje się wprowadzenia jakichkolwiek zmian – informował pod koniec lipca, w liście do naszej redakcji Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.

Ostatecznie jednak ruch drogowy powrócił na ulicę Graniczną. Zniesiono też zakaz skrętu z ulicy Przemysłowej.

Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana z funduszy powiatu wejherowskiego i w połowie ze środków budżetu państwa. Jej koszt to 3,8 miliona złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24