14.08.2019 12:09 60 mike

Będą duże utrudnienia na lokalnych drogach – rusza remont mostu na DW nr 218

Fot. TTM

Już od najbliższego poniedziałku (19 sierpnia) kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami. Rozpoczyna się remont na drodze wojewódzkiej nr 218, na moście przez rzekę Redę w Wejherowie. To oznacza konieczność wprowadzenia objazdów na około 80 dni. Kierowcy mają skorzystać z nowej przeprawy w pierwszej połowie listopada br.

Do realizacji inwestycji pn. „Przebudowa mostu przez rzekę Redę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 218 w km 31+871 w miejscowości Wejherowo” przymierzano się od dłuższego czasu. Ostatecznie roboty ruszą na początku przyszłego tygodnia.

Pierwotnie zamknięcie mostu planowane było na czerwiec 2019 roku i trwać miało 80 dni, jednakże wychodząc naprzeciw prośbom lokalnych władz, zamknięcie mostu dla ruchu zostało przełożone na 19 sierpnia (około godz. 9:00). Zamknięcie mostu będzie na około 80 dni, w związku z czym ruch zostanie przywrócony w pierwszej połowie listopada, natomiast same roboty trwać będą do końca listopada 2019 r. – informuje w piśmie do naszej redakcji Anna Brzezińska-Michałejko, zastępca dyrektora ds. Utrzymania Dróg i Mostów Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Niestety, nie da się uniknąć poważnych problemów komunikacyjnych, zwłaszcza że trwa sezon turystyczny. Turyści i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą musieli korzystać z objazdów.

Objazdy na czas zamknięcia mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 218

Dla pojazdów do 3,5 t:

– drogą powiatową nr 1438G Bolszewo–Kniewo i drogą powiatową nr 1440 Kniewo–Wielka Piaśnica

Dla pojazdów powyżej 3,5 t:

– drogą wojewódzką nr 213 Krokowa–Celbowo, drogą wojewódzką nr 216 Celbowo–Reda, drogą krajową nr 6 Reda–Wejherowo

Zakres robót obejmuje przebudowę skrzydeł przyczółków mostu, wykonanie płyt przejściowych, wzmocnienie konstrukcji przęsła mostu, a także odwodnienie elewacji. Ponadto zostanie ułożona nowa izolacja oraz nawierzchnia jezdni i chodników. Będzie wykonany montaż dylatacji, krawężników i barieroporęczy. Wykonane zostaną schody skarpowe, umocnione będą też brzegi rzeki i skarpy.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Wartość całej inwestycji to 1,15 mln zł brutto. Wykonawcą prac będzie MTM SA.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24