14.08.2019 10:30 2 NW

Ponad pół miliona złotych na nowego busa i windę

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

We wtorek (13 sierpnia) starosta wejherowski, Gabriela Lisius, podpisała dwie umowy – z gminą Choczewo oraz Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2. Za ponad pół miliona złotych zostanie zakupiony mikrobus oraz będzie zainstalowana winda. Celem jest przełamywanie barier, z którymi musza się zmagać osoby niepełnosprawne, a także poprawa jakości ich życia.

Zawarta została umowa z gminą Choczewo na zakup mikrobusu. Dzięki niemu osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich bądź z innymi niesprawnościami, będą mogły w komfortowy sposób się przemieszczać. Łączna koszt pojazdu to ponad 130 tysięcy złotych, z czego 70 tysięcy pochodzi z dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jak zaznacza wójt gminy, Wiesław Gębka, nowy samochód jest im szczególnie potrzebny, ponieważ obecnie używany fiat już się psuje. Jest to więc dobry moment, by na zimę zmienić środek transportu na nowy i bezpieczniejszy.

Pomoc osobom niepełnosprawnym zawsze wymaga dofinansowania i będziemy robić wszystko, aby jak najwięcej tych środków pozyskać – podkreśla Gabriela Lisius.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przy tej okazji podpisano także drugą umowę. Mowa o zakupie i montażu windy dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie. W budynku tym zostanie zamontowana winda, a koszt inwestycji to ponad 400 tysięcy złotych. Z dofinansowania z PFRON pochodzi 130 tysięcy złotych. Resztę kwoty, czyli 270 tysięcy, pokrył Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, do którego należy placówka. Dyrektor Ośrodka, Ewelina Lulińska, podkreśla, że winda potrzebna jest dla dzieci, które oprócz ubytku słuchu często borykają się z towarzyszącymi niesprawnościami.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24