14.08.2019 09:00 3 NW

MEVO z nowymi rekordami i ponowną rezerwacją

Fot. Marek Trybański/TTM

Ponad 142 tysiące użytkowników, pięć milionów przejechanych kilometrów i półtora miliona wypożyczeń – takimi wynikami może pochwalić się System Roweru Metropolitalnego MEVO. Ponadto od środy (14 sierpnia), zgodnie z zapowiedziami, póki co – tylko testowo, będą dostępne bezpłatne rezerwacje. Jednoślady będzie można zarezerwować trzy razy dziennie, a pojazdy będą czekać do pięciu minut.

Od początku uruchomienia systemu MEVO zarejestrowano 142 tysiące użytkowników. Połowa sierpnia i pierwsze półtora miliona wypożyczeń skłaniają do weryfikacji prawidłowości działań tego systemu. To dobry czas, by wykonać niezbędne testy, które wykażą, na ile satysfakcjonujące są rozwiązania dla wypożyczających, a co należałoby zmienić. Jednym z elementów, który wymaga udoskonalenia, okazał się system rezerwacji. Z tego powodu, w ramach testów, w środę ponownie przywrócono funkcję rezerwacji, która pozwoli użytkownikom korzystać z tego udogodnienia trzy razy dziennie. Natomiast rowery nie będą czekać dłużej niż pięć minut. Zgodnie z rodzajem taryfy, maksymalna liczba „zabukowanych” rowerów to odpowiednio 1, 2 lub 5 przy każdej rezerwacji.

Przypomnijmy – inauguracja rowerów IV generacji miała miejsce 26 marca br. System rowerów MEVO, działający na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, przez ten czas zyskał dużą popularność i na stałe wpisał się w krajobraz wielu miast i gmin.

Półtora miliona wypożyczeń w tak krótkim czasie to zdecydowany rekord w skali Polski. Cieszymy się, że mieszkańcy OMGGS tak chętnie korzystają z MEVO. Rower okazał się znakomitym i skutecznym uzupełnieniem transportu publicznego – powiedział Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Do dyspozycji użytkownicy mają 1224 rowery. Jednoślady najchętniej wypożyczane są ze stacji molo w Sopocie. Z pojazdów, które stacjonują w tym miejscu, skorzystało już ponad 17 tysięcy osób. Co nie zmienia faktu, że z tego środka transportu korzystają także w mniejszych miastach. W Małym Trójmieście Kaszubskim rowery MEVO funkcjonują w Redzie i Rumi, gdzie zainteresowanie nimi też jest bardzo zadowalające. Władze zaznaczają również, że była to dobra inwestycja dla rozwoju miasta oraz skuteczna promocja aktywnego spędzania czasu.

Jak czytamy na stronie nextbike.pl, najchętniej z jednośladów korzystają użytkownicy w wieku 19–40 lat. Jednak na rowerze spotkamy także seniorów, którzy najczęściej jeżdżą pomiędzy godzinami 16:00 a 17:00. Łącznie cykliści przejechali ponad pięć milionów kilometrów, a najaktywniej korzystają z MEVO w środy i piątki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24