13.08.2019 14:25 27 NW

Klasztor Ojców Franciszkanów ze wsparciem urzędu miasta

Źródło: wejherowo.pl

Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, podpisał z o. Joelem Kokottem, Gwardianem Klasztoru Ojców Franciszkanów, umowę w wysokości 100,5 tysiąca złotych. Tym samym Wejherowo dofinansowało remont zabytkowego obiektu – Klasztoru Ojców Franciszkanów. Wyremontowana zostanie elewacja Domu Pielgrzyma – od strony północnej i wschodniej.

Udoskonalanie miasta i inwestowanie w nie wpływa pozytywnie na jego odbiór poprzez mieszkańców, jak i odwiedzających. Zbliżający się remont wejherowskiego Domu Pielgrzyma ma poprawić stan zachowania zabytku, zwiększyć jego rolę w rozwoju turystyki, a przede wszystkim – poprawić estetykę obiektu, który od wielu lat służy turystom jak i pielgrzymom – zaznacza prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Źródło: wejherowo.pl

Wejherowskie zabytki od 12 lat mogą liczyć na pomoc miasta w przeprowadzaniu remontów. Od 2007 roku Wejherowo przekazało ponad pięć milionów złotych, m.in. na prace konserwatorsko-restauracyjne w zabytkach. Dotychczas prace wykonano je w ponad 70 budynkach (wspólnot mieszkaniowych, prywatnych siedzibach i obiektach sakralnych).

W trosce o poprawę stanu technicznego i wyglądu wejherowskich zabytków, miasto już od wielu lat dofinansowuje prace konserwatorskie w budynkach zabytkowych. Każdego roku przeznaczamy niemałą pulę pieniędzy na ten cel. To również dzięki temu pięknieją w Wejherowie elewacje starych kościołów, zabytkowe ołtarze i stylowe kamienice – mówi podsumowuje włodarz Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24