13.08.2019 09:44 13 mike/SM Wejherowo

Stado koni wystraszyło wejherowskich kierowców

Fot. SM Wejherowo

Do nietypowego, ale i potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia doszło w minioną sobotę (10 sierpnia) na ulicach Wejherowa. Kierowcy zgłosili, że po ulicy Rybackiej i w pobliżu spaceruje stado koni. Ostatecznie zwierzęta udało się zawrócić, a co najważniejsze – nie dotarły one na drogę krajową nr 6.

Nieczęsto się zdarza, że stado zwierząt zagraża bezpieczeństwu ruchu w mieście. Do takiego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, w Wejherowie po godzinie 13:00. Kierowcy zaalarmowali przedstawicieli służb, że po ulicy Rybackiej i w okolicy spaceruje stado koni. Co gorsza, zwierzęta przemieszczały się w kierunku ruchliwej drogi krajowej nr 6.

Niesfornymi zwierzętami, które zagrażały bezpieczeństwu ruchu, zajęli się mundurowi. W pobliżu pełnił służbę patrol straży miejskiej. Do pomocy wezwano też policjantów. Ostatecznie konie udało się zawrócić i przepędzić za garaże w okolicy ulicy Iwaszkiewicza. Na szczęście, obyło się bez wypadku.

Właścicielka koni za brak zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt ukarana została mandatem karnym – podsumowuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24