17.08.2019 14:30 4 opr.raz

Można już zapisać się na motocyklowy Rajd Piaśnicki

Archiwum TTM

Trwa rejestracja uczestników na II Motocyklowy Rajd Piaśnicki, który wystartuje 15 września o godz. 14:00 spod Bramy Piaśnickiej w Wejherowie. Motocykliści udadzą się do Lasu Piaśnickiego, gdzie uczczą pamięć pomordowanych.

Po raz drugi kierowcy jednośladów wezmą udział w rajdzie, by upamiętnić zbrodnie, jaka dokonała się w czasie II wojny światowej, w Lasach Piaśnickich. Ta ciekawa forma modlitwy i propagowania wiedzy o Martyrologii Lasu Piaśnickiego przyciąga spore grono osób. Po zeszłorocznej, pozytywnie odebranej przez uczestników inauguracji, Motocyklowy Rajd postanowiono zorganizować ponownie.

Głównym celem wydarzenia jest rozwijanie wiedzy i świadomości wśród mieszkańców Pomorza o zbrodni dokonanej w Lesie Piaśnickim. Organizatorom zależy, by pamięć o ofiarach przetrwała i była przekazywana kolejnym pokoleniom. Uczestnikami są motocykliści, dla których szczególnie ważne jest propagowanie wiedzy o Martyrologii Piaśnicy.

II Motocyklowy Rajd Piaśnicki odbędzie się w niedzielę (15 września). Kierowcy o godzinie 14:00 wyjadą spod Bramy Piaśnickiej w Wejherowie i udadzą się w kierunku kaplicy, w Piaśnickim Lesie. Na miejscu o godzinie 15:00 zostanie odprawiona Msza Święta ku pamięci tam zamordowanych.

Na rajd można się zarejestrować pod nr tel. 510 114 114 lub wysyłając zgłoszenie na adres [email protected] W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24