12.08.2019 10:20 0 mike

Pucka łódź najpiękniejsza w Polsce

Źródło: Hanna Pruchniewska/Facebook

Reprezentacja puckiego urzędu miasta ma powody do dumy. Tym razem przedstawiciele ratusza sprawdzili się w nieco mniej typowym wyzwaniu – stworzyli najpiękniejszą łódź-dłubankę w Polsce. A to wszystko w ramach Święta Mazurskiej Dłubanki, które odbyło się w minionym tygodniu.

Święto Mazurskiej Dłubanki zorganizowało w dniach 6–10 sierpnia Nadleśnictwo Spychowo. W imprezie wzięła udział pięcioosobowa ekipa puckiego urzędu miasta. Miała wykonać prostą łódź drążoną w drewnie, czyli dłubankę, na wzór tej, którą znaleziono na dnie Zatoki Puckiej, pochodzącej z czasów wczesnego średniowiecza.

Okazało się, że ekipa z puckiego urzędu miasta nie tylko wykonała najładniejszą, ale i w pełni przydatną łódź, która przeszła próbę wody.

Naprawdę stanęli na wysokości zadania!!! Najładniejszą dłubankę stworzyli nasi. Panie: Gabrysia, Ania, Sabina, panowie Felek i Józef – poinformowała na Facebooku Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Niebawem każdy będzie mógł podziwiać dzieło ekipy z puckiego urzędu miasta. Dłubanka stanie bowiem nieopodal bosmanatu, nieopodal tablic, które znajdują się w pobliżu historycznego, zatopionego portu.

Źródło: Hanna Pruchniewska/Facebook


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24