24.07.2019 14:50 0 mike

Ulica Morska w Rewie doczeka się nowej odsłony

Źródło: Marcin Majek/Facebook

Mimo że stanowi dostęp do bazy turystycznej, już od wielu lat nie doczekała się gruntownego remontu. Mowa o ulicy Morskiej w Rewie, która, kosztem około miliona złotych, ma być gruntownie zmodernizowana już jesienią, po zakończeniu sezonu turystycznego.

Jak wyjaśnia Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo, jest to kontynuacja modernizacji drogi powiatowej z Mostów do Rewy.

W 2016 roku udało się nam wyremontować pierwszy fragment ulicy Gdyńskiej w Mostach. Pozostał do wyremontowania odcinek ulicy Morskiej, a więc główny wjazd do bazy turystycznej Rewy – wyjaśnia Marcin Majek.

Pierwotnie losy tej ważnej inwestycji były niepewne, ze względu na odmowę finansowania z budżetu województwa. Jednak w związku z oszczędnościami, taką dotację udało się uzyskać. Modernizacja poprawi komfort jazdy turystów, ale przede wszystkim mieszkańców, którzy będą korzystać z nowej infrastruktury przez cały rok. Kiedy drogowcy wkroczą na plac budowy?

Zakładam, że w sierpniu powinien być ogłoszony przetarg na wykonanie całego remontu. Prace powinny rozpocząć się jesienią, po sezonie turystycznym. Mamy obligatoryjny termin na finalizację całości inwestycji do końca listopada – podsumowuje Marcin Majek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24