23.07.2019 11:10 2 Kwt/KPP Puck

Obywatele Iranu zatrzymani w Pucku

Źródło: KPP Puck

Dwóch oszustów działających na terenie Półwyspu Helskiego oraz gminy Puck zostało zatrzymanych przez policję. Ich schemat działania był prosty. Pod pozorem wyszukiwania banknotów o określonym numerze serii, w trakcie ich oglądania podkradali część gotówki kasjerom sklepów i stacji benzynowych. Udało im się wyłudzić łącznie około 2,5 tysiąca złotych.

W połowie lipca dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pucku został powiadomiony telefonicznie o kradzieży, do której doszło na jednej ze stacji paliw w tym mieście.

W wyniku podjętych działań oraz sprawnej współpracy jednej z pokrzywdzonych osób z policją, sprawcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani przez mundurowych z komisariatu we Władysławowie oraz w Juracie. Zatrzymanymi okazali się dwaj obywatele Iranu w wieku 30 oraz 36 lat. Praca funkcjonariuszy wykazała, że mężczyźni, proponując kasjerom wymianę banknotów na banknoty o innym numerze seryjnym w celach kolekcjonerskich, prowokowali obsługę do okazania im banknotów znajdujących się w kasie i kradli pieniądze – informuje KPP Puck.

Obywatele Iranu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Puck


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24