17.07.2019 16:00 48 amb

Posypały się mandaty dla łamiących przepisy na Przemysłowej w Wejherowie

Fot. TTM

Kierowcy nie stosują się do zmienionej organizacji ruchu, nie zwracają uwagi na znak zakaz ruchu, jeżdżą pod prąd i stwarzają zagrożenie, a policja nie nadąża z wystawianiem mandatów. Tak od kilku tygodni wygląda sytuacja na ulicy Przemysłowej w Wejherowie.

W drugiej połowie czerwca rozpoczął się remont ulicy Przemysłowej w Wejherowie, tego samego dnia na trasie zmieniono organizację ruchu, która niestety oznacza spore utrudnienia dla kierowców oraz pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na ulicę Przemysłową można wjechać wyłącznie od strony ulic Tartacznej i Szkolnej, a tędy dostać się na krajową szóstkę; nie można z drogi krajowej nr 6 oraz z ulic dochodzących wjechać na ulicę Przemysłową. Mimo znaków i szlabanów kierowcy nie stosują się do zmian.

Od zmiany organizacji ruchu w tym miejscu, kierowcy absolutnie nie stosują się do znaku zakaz ruchu i nagminnie popełniają wykroczenia na co musimy reagować, niestety wypisując mandaty bądź pouczać – mówi mł. asp. Tomasz Pioch, KPP Wejherowo.

Podczas patroli i działań prewencyjnych wejherowska policja pilnuje bezpieczeństwa między innymi właśnie na ulicy Przemysłowej.

Dwa szczególne miejsca w naszym mieście to ulica Przemysłowa i skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Myśliwskiej – tam również była zmiana organizacji ruchu. Niestety okazuje się, że w tych dwóch konkretnych miejscach policjanci ujawnili we wtorek, 16 lipca aż 65 wykroczeń gdzie 56 zakończyło się mandatem karnym, było też 9 pouczeń - wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM.png Fot. TTM Fot. TTM

Policja apeluje, że kierowcy muszą stosować się do znaków, chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24