07.07.2019 10:00 3 Kwt/mat. pras.

Nastała moda na śluby cywilne w plenerze

Fot. Hura Studio

Zainteresowanie organizacją ceremonii zaślubin w plenerze z roku na rok wzrasta. W Gdańsku najczęściej wybieranymi miejscami są Altany w Parku Oliwskim, Parku Oruńskim oraz Brzeźnieńskim.

Udzielenie ślubu cywilnego poza urzędem jest możliwe, jeśli para młoda wyrazi takie życzenie i złoży odpowiedni wniosek we właściwym dla danej lokalizacji Urzędzie Stanu Cywilnego.

O ile standardowa opłata w Urzędzie Stanu Cywilnego za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi obecnie 84 zł, o tyle przeprowadzenie ceremonii zaślubin poza murami urzędu to koszt około 1000 zł – wyjaśnia Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Do czerwca 2019 roku wpłynęło osiem rezerwacji – to więcej niż przez cały ubiegły rok. Aby otrzymać zgodę na przeprowadzenie ceremonii zaślubin w plenerze, należy zgłosić się do GZDiZ za pośrednictwem poczty lub e-mail: [email protected]

We wniosku należy podać: imię i nazwisko, adres wnioskodawcy, planowaną lokalizację oraz datę i godzinę ceremonii - doliczając 1 godzinę przed i po uroczystości na przygotowanie i sprzątnięcie udostępnianego terenu. Młode Pary wraz ze zgodą, która wydawana jest przez GZDiZ nieodpłatnie, otrzymują warunki realizacji – dodaje Magdalena Kiljan.

Wśród warunków realizacji znajduje się nakaz instalowania dekoracji bez użycia gwoździ lub innych elementów mogących uszkodzić parkową architekturę, zabezpieczenie ławek oraz siedzisk we własnym zakresie oraz posprzątanie udostępnionego terenu.

Na teren zabytkowego parku nie można wjechać samochodem, motocyklem czy bryczką. Nie można również używać konfetti i innych drobnych elementów oraz spożywać alkohol.

Mat. pras. GZDiZ


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24