17.06.2019 14:15 0 Gol

Rugbiści z Rumi mistrzami I ligi!

Ta wiadomość z pewnością ucieszy fanów rugby z Rumi. W finale I ligi Arka pokonała Spartę Jarocin 22:21 i wywalczyła mistrzowski tytuł.

Stawką tego spotkania był nie tylko mistrzowski tytuł, ale również prawo gry w barażu o awans do Ekstraligi. Już początek sobotniego (15 czerwca) meczu w Rumi pokazywał, że takie aspiracie mają rugbiści Arki. Już w 10. minucie rumianie objęli prowadzenie. Arka przyłożenie zdobyła po akcji lewą stroną boiska i rozwiązaniu formacji mola. Chwilę później rumianie zdobyli kolejne punkty. Jednak Sparta nie pozostawała dłużna i ostatecznie do przerwy był wynik 10:8 dla gospodarzy.

Natomiast w drugą połowę lepiej weszli goście. W 43. minucie Sparka wykorzystała karnego i wyszła na prowadzenie. Rugbistom z Jarocina udało się je powiększyć 20 minut później, gdy grali w przewadze po żółtej kartce dla jednego z zawodników Arki. Rumianie jednak nie dali za wygraną i chwilę przed końcem meczu zdobyli przyłożenie, dzięki któremu wygrali całe spotkanie 22:21.

Z ciekawostek dodajmy, że następnego dnia po meczu finałowym rumski zawodnik Karol Bela walczył w European Masters Weightlifting Championships w Rovaniemi w Finlandii. Będąc w świetnej dyspozycji, Bela zdobył złoty medal i został mistrzem Europy.

Z kolei baraż z 10. zespołem ekstraligi zaplanowano na 29/30 czerwca.