13.06.2019 10:52 0 Gol

Rumscy rugbiści zagrają o mistrzostwo I ligi

Fot. Arka Rumia/Facebook

Przed rugbistami Arki Rumia najważniejszy mecz sezonu. W sobotę (15 czerwca) przed własną publicznością zagrają o mistrzostwo I ligi. Ich rywalem będzie Sparta Jarocin.

Jak burza całą drogę, która doprowadziła ich do finału, przeszli rugbiści Arki Rumia. W rundzie zasadniczej I ligi rumianie wygrali wszystkie pięć spotkań, pokonując Alfę Bydgoszcz 38:21, Spartę Jarocin 29:22, Watahę RC Zieloną Górę 24:8, AZS AWF Warszawa 27:24 i RC Legię Warszawa 60:12.

W półfinale arkowcom, którzy zdecydowanie i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce w rundzie zasadnicze, przyszło się zmierzyć z czwartym zespołem tabeli, Legią Warszawa. Rumianie nie mieli większych problemów i rozgromili stołeczny klub aż 127:0!

W sobotę (15 czerwca) zawodników z Małego Trójmiasta czeka najważniejszy mecz w sezonie. Na boisku MOSiR Rumia (Janowo) zagrają o mistrzostwo I ligi ze Spartą Jarocin (która w półfinale ograła AZS Warszawa 29:13). Arkowcy z pewnością baczną uwagę będą musieli zwrócić na Kacpra Włodarka, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem nie tylko Sparty, ale i w całej I ligi. Dla swojej drużyny zdobył już 78 punktów. Po stronie Arki najlepiej punktującymi są Paweł Grzenkowicz i Mateusz Bartkowiak (obaj po 60 pkt.).

Początek finałowego spotkania Arka – Sparta. Stawka tego spotkania będzie nie tylko mistrzowski tytuł, ale również prawo gry w barażu o awans do Ekstraligi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24