21.05.2019 15:01 0 PM/mike

Norda FM bije rekordy popularności

Mat. pras.

Kolejny, jeszcze lepszy wynik słuchalności radia Norda FM. Od maja 2018 do kwietnia 2019 roku wejherowska rozgłośnia zajęła pierwsze miejsce wśród lokalnych rozgłośni na terenie powiatu wejherowskiego. Pod względem stacji ogólnopolskich ustępuje miejsca jedynie radiu RMF FM.

W badaniu Radio Track, przeprowadzonym przez Kantar Polska, wzięto pod uwagę 29 stacji radiowych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. W grupie wiekowej 15–75 lat Radio Norda FM uzyskało słuchalność na poziomie 14,3%, uzyskując drugie miejsce w powiecie wejherowskim. Pierwsze miejsce przypadło RMF FM (27,1%), a trzecie – radiu ZET (10,5%). Warto zwrócić uwagę, że dominującą grupą słuchaczy Radia Norda FM są osoby w młodym wieku.

Radio Norda FM istnieje od września 2012 roku, a na częstotliwości 88 Mhz nadaje już niemal od czterech lat. To typowa rozgłośnia lokalna – skoncentrowana na odbiorcach z regionu, na ich potrzebach i oczekiwaniach. Wraz z Twoją Telewizją Morską, Twoją Telewizją Religijną i portalem Nadmorski24.pl tworzy Nadmorską Grupę Medialną. Co jest priorytetem dziennikarzy?

Skupiamy się na lokalnych wydarzeniach i przekazujemy informacje z naszego regionu, które są najcenniejsze dla naszych słuchaczy. Stawiamy na rozwój, dlatego pojawia się u nas coraz więcej zróżnicowanych propozycji, co z pewnością przyciąga nowych odbiorców – mówi Anna Grzymkowska, dziennikarka radia Norda FM.

Codziennie, w godzinach 6:30 do 21:00, można wysłuchać m.in. lokalnych serwisów informacyjnych, wiadomości z dróg czy zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami z regionu. Atutem rozgłośni jest szybkość przekazywania informacji, które są przydatne mieszkańcom powiatu wejherowskiego i całego Pomorza. Od poniedziałku do piątku radiowy dzień wypełniają cztery cykliczne pasma: „Śniadanie z Norda FM” (godz. 6:00–9:00), „Drugie śniadanie” (godz. 9:00–12:00), „Pół na pół” (godz. 12:00–15:00) i „Norda na fali” (godz. 15:00–19:00).

Codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Nordy FM można też wysłuchać o godzinie 14:15 audycji „Gość dnia”. Dziennikarze gościli w tym programie zarówno znane osobistości ze świata polityki, lokalnych samorządowców i działaczy społecznych, jak i gwiazdy show-biznesu, jak Katarzyna Figura czy Michał Szpak. We wtorki o godzinie 21:00 Anna Grzymkowska zaprasza na „Ciemniejszą Stronę Nordy”, gdzie prezentuje muzykę spoza popularnych kanonów. Z kolei piątkowe wieczory (godz. 19:00–22:00) to znana i lubiana audycja rozrywkowa „Norda Party”, przede wszystkim dla fanów dobrej zabawy i muzyki popularnej.

Radia Norda FM można słuchać na częstotliwości 88 Mhz, a także w internecie.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24