10.05.2019 12:00 5 PM/TTM

Mieszkańcy rozmawiali z przedstawicielami miasta o rewitalizacji ulicy Kopernika

Fot. Karina Labuda/TTM

Mieszkańcy ulicy Kopernika w Wejherowie spotkali się z przedstawicielami urzędu miasta, żeby porozmawiać o inwestycji, która ma ruszyć w przyszłym roku. Przede wszystkim chcieli poznać szczegóły prac, a także rozwiać swoje wszelkie wątpliwości.

Ulice Kopernika czeka rewitalizacja. Będzie przebudowa nawierzchni, chodnika, a także wszystkich podziemnych sieci.

Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda projekt i kiedy to wszystko rusza. Uważam, że pomysł jest bardzo fajny. Ulice trzeba remontować. Mało jest takich ulic jak Kopernika, które mają stare kamienice – zaznacza Anna Musiałek, mieszkanka ulicy Kopernika

Jestem tu dlatego, że my, mieszkańcy ulicy Kopernika, w ogóle nie mieliśmy informacji, co będzie robione. Dobrze, że to spotkanie zostało zorganizowane, ale bardzo słabo nagłośnione. Nie każdy ma internet – mówi Henryk, mieszkaniec ulicy Kopernika.

Mieszkańców podczas spotkania interesowały głównie tereny zielone. Miasto planuje wykupić od nich ogródki, tak żeby utrzymywać je w porządku i ujednolicić.

Dzisiaj (czwartek 9 maja) odbyło się takie spotkanie globalne, ale zanim uruchomiliśmy całe projektowanie, to niejednokrotnie w różnych rozmowach z mieszkańcami padały różne problemy. Te wszystkie problemy zbierane są w jednym miejscu – informuje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Obecnie inwestycja jest na końcowym etapie projektowania. Teraz potrzebne będą uzgodnienia dokumentacji z gestorami sieci i uzyskanie pozwolenia na jej realizację. Projekt jest objęty dofinansowaniem unijnym, a prace mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

Jeśli kogoś nie było na spotkaniu, a ma jakieś uwagi bądź zastrzeżenia, może zgłosić się do wejherowskiego urzędu miasta.

Fot. Bartosz Ilkowski/TTM Fot. Bartosz Ilkowski/TTM Fot. Bartosz Ilkowski/TTM Fot. Bartosz Ilkowski/TTM Fot. Bartosz Ilkowski/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24