26.04.2019 14:50 1 Gol

To już w tę sobotę! Tradycyjnie w Rumi pobiegną w Biegu Wielkanocnym

Mat. pras.

Już po raz dwudziesty pierwszy – jak co roku, w pierwszą sobotę po świętach – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zaprasza na Bieg Wielkanocny. Trasa została wyznaczona w parku przy ul. Starowiejskiej, promenadą wzdłuż Zagórskiej Strugi. Bieg rozpocznie się w sobotę (27 kwietnia) o godzinie 10:00. Zakończenie przewidziano około godziny 12.30.

Organizuję bieg od samego początku – mówi Tadeusz Odowski, pomysłodawca wydarzenia. – Zachęcam wszystkich do udziału. Zwłaszcza, że jest on bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma nagrodę. Ponadto dla dzieci i młodzieży przewidzieliśmy niespodzianki, a na koniec zawodnicy wezmą udział w losowaniu nagród dodatkowych.

MOSiR Rumia oraz sponsorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. W każdym z 12 biegów dla zwycięzcy jest przewidziana specjalna „wielkanocna” statuetka, a dla najlepszej trójki – „wielkanocne” medale. W biegach dziecięcych i młodzieżowych każdy, kto ukończy wyścig, otrzyma upominek.

W biegu głównym kobiet i mężczyzn zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody finansowe (w wysokości 150, 120 i 80 zł), a w biegach dziecięcych – wartościowe nagrody rzeczowe. Ponadto w młodszych kategoriach wiekowych na zakończenie imprezy odbędzie się losowanie nagród pocieszenia (są to: wejściówki do jump city, koszulki, sprzęt sportowy, gadżety promocyjne miasta Rumia, talony na pizzę i do salonu fryzjerskiego, gadżety Banku Spółdzielczego Rumia i wiele innych).

Impreza ma charakter otwarty. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie, strój sportowy oraz zaświadczenie lekarskie lub zgoda rodziców. Po każdym ukończonym wyścigu zawodnicy będą mogli zjeść kiełbaskę z grilla i wypić ciepły napój.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Rumi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, parafia Św. Jana z Kęt, SL SALOS Rumia, Klub „Zagórzak” Rumia oraz UKS Tri-Team Rumia.

Wielkanocne bieganie z wieloletnią tradycją

Pierwszy Bieg Wielkanocny odbył się w Dolinie Zagórskiej Strugi w 1998 roku. Został zorganizowany przez Klub „Zagórzak”, z inicjatywy Tadeusza Odowskiego, opiekuna i działacza klubu. Co roku impreza odbywa się przy innej parafii. W pierwszym biegu brało udział 126 uczestników – dzieci, młodzieży i dorosłych. Kilkakrotnie trasa przebiegała przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal stawów rybnych, a jedną z nagród były… żywe pstrągi.

Zawodnicy biegali także przez alejki parku przy ul. Filtrowej, na boisku przy ul. Wrocławskiej, a także na boisku SL SALOS „ORLIK 2012”, przy parafii Podwyższenia św. Krzyża. Piętnasty, jubileuszowy bieg został zorganizowany na terenach ujęć wody Rumia-Wybudowanie. W 2003 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi połączył siły z Klubem „Zagórzak” i od tamtej pory wspólnie organizują bieg, który już na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez rekreacyjno-sportowych. Poprzedni, 12. bieg odbył się na polanie przy „Zochlinie”, a jego współorganizatorem była parafia Św. Józefa i Tadeusza Judy w Rumi. Wówczas wystartowała rekordowa liczba zawodników – aż 216 osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24