19.04.2019 15:30 0 PM/gdynia.pl

Na dachu w centrum Gdyni staną ule

Fot. pixabay.com

Dach gdyńskiego magistratu stanie się domem dla czterech pszczelich rodzin. Ule będą odpowiednio przygotowane i zasiedlone przez łagodny gatunek pszczół. Ma to zachęcić mieszkańców do zakładania własnych pasiek.

Już wkrótce na dachu głównego budynku Urzędu Miasta przy alei Piłsudskiego w Gdyni pojawią się ule. To pokłosie decyzji radnych, którzy uchwalili, że w mieście będzie można hodować pszczoły.

Owadami będzie się opiekował pszczelarz zrzeszony w Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Gdańsku.

Pszczoły to niezwykle pożyteczne owady. Ich obecność pozytywnie wpływa na zieloną tkankę miasta, o czym przekonały się inne nowoczesne metropolie takie jak Londyn, Berlin czy Kopenhaga. Stawiając ule na budynku Urzędu Miasta chcemy dać przykład i zachęcić mieszkańców do podejmowania podobnych działań – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Położone niedaleko Urzędu Miasta tereny zielone wzdłuż alei Piłsudskiego oraz na nieodległej Kamiennej Górze tworzą idealne warunki do pracy dla pszczół. Rośnie tam wiele atrakcyjnych dla tych pożytecznych owadów roślin, które są doskonałym źródłem nektaru i pyłku. Nie są one opryskiwane substancjami chemicznymi, dzięki czemu pszczoły są bardziej bezpieczne.

Ule na dachu Urzędu Miasta mają przyczynić się popularyzacji znaczenia pszczół w środowisku naturalnym, które są nieodłączną i bardzo ważną częścią ekosystemu, oraz zachęcić mieszkańców do zakładania własnych pasiek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24