15.04.2019 18:11 105 raz

Maturzyści z Redy mogą nie przystąpić do egzaminu dojrzałości

źródło: ZNP

Poniedziałek 15 kwietnia – ósmy dzień protestu nauczycieli. Do matur coraz bliżej, i zaniepokojenie maturzystów w związku ze strajkiem rośnie. Nie bez podstaw – dyrektor jednej ze szkół średnich z Nordy ma informować, że nie można było zatwierdzić ocen końcowych ostatnich klas.


Aktualizacja: 16 kwietnia godz. 8:50

Dyrektor szkoły potwierdziła, że taki mail trafił do rodziców uczniów.


Niepokojące wieści przekazują nam młodzi Czytelnicy z Redy.

„W związku z brakiem możliwości zebrania odpowiedniej liczby nauczycieli, którzy podjęli akcję strajkową, wchodzących w skład Rady Pedagogicznej Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, informuję Państwa, że nie zostały w dniu dzisiejszym zatwierdzone oceny końcowe w klasach maturalnych. Konsekwencją tej sytuacji jest brak otrzymania świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz powtórzenie klasy trzeciej LO bądź czwartej Technikum w roku szkolnym 2019/2020. Nadmieniam, że tym samym uczniowie nie będą mogli podejść do egzaminu dojrzałości w sesji maj 2019” – takiej treści wiadomość, podpisana przez dyrektor placówki, mieli dostać redzcy maturzyści.

fot. Czytelnicy N24

Niestety, w poniedziałek 15 kwietnia nie udało nam się potwierdzić w PZS prawdziwości tej wiadomości. W szkole nikt nie odbierał telefonu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24